خیز جدید کرونا با ویروس سرکش دلتا در خوزستان

اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان نسبت به افزایش سریع موارد بیماری در این استان هشدار داد و گفت: خیز جدید بیماری در خوزستان این بار با ویروس جهش یافته و سرکش دلتا شروع شده است.

به گزارش ایرنا دکتر سیدمحمد علوی یکشنبه شب در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: اگرچه خوزستان تا به حال نسبت به استان های دیگر وضعیت مناسب‌تری دارد ولی نباید فراموش کرد که موارد بیماری و آمار مراجعه به مراکز درمانی این استان به سرعت در حال افزایش است.

وی افزود: رعایت شیوه نامه های بهداشتی در خوزستان، تاکنون توانسته از فاجعه انسانی جلوگیری کند و این موضوع تنها راه حفظ و صیانت از جان هم استانی های عزیز است.

رییس مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به اینکه هنوز در ابتدای راه واکسیناسیون هستیم گفت: متاسفانه برخی از افراد به خصوص سالخوردگان استان همچنان نسبت به تزریق واکسن اهتمام ندارند که از آنها تقاضا داریم هر چه سریعتر به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.

وی افزود: ۱۶ درصد افراد بالای ۸۰ سال، ۱۰ درصد افراد بالای ۷۰ سال، ۱۵ درصد افراد بالای ۶۵ سال و ۳۵ درصد افراد بالای ۶۰ سال خوزستان هنوز برای واکسیناسیون مراجعه نکرده اند که این امر جای نگرانی دارد.

علوی بیان کرد: اگرچه واکسن به طور مطلق از بروز بیماری جلوگیری نمی کند ولی به طور قطع و یقین تا ۹۹ درصد از بروز مرگ افرادی که واکسن خود را به طور کامل دریافت کرده اند، پیشگیری می کند.

در حال حاضر ۹ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۹ شهرستان نارنجی و ۹ شهرستان زرد کرونایی هستند.

تاکنون بیش از ۷۰۰ هزار دز واکسن در خوزستان تزریق شده که ۱۳۰ هزار دز از این تعداد نوبت دوم بوده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha