فرماندار: افزایش آمار کرونا در سیرجان به دلیل عادی‌انگاری مردم است

کرمان - ایرنا - فرماندار سیرجان با بیان اینکه عادی‌انگاری در شرایط شیوع ویروس کرونا در سیرجان یک معضل و مشکل بزرگ است گفت: این وضعیت، خطر مهلک و بزرگی برای سلامت مردم به شمار می‌رود و افزایش آمار کرونا در این شهرستان به دلیل عادی‌انگاری مردم است.

سهراب بهاالدینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عادی انگاری در شرایط شیوع ویروس کرونا یک معضل، مشکل و زنگ خطر و هشدار برای همگان است که به صدا در آمده که در صورت ادامه این رفتار، شاهد گسترش و انتشار بیش از پیش ویروس کرونا در جامعه خواهیم بود.

وی اظهار داشت: ظرفیت تخت های بیمارستانی در سیرجان تکمیل شده و هم اکنون بیش از ۱۶۰ نفر در این شهرستان بستری هستند و ۱۸۰ بیمار کرونایی نیز داروی خود را از بیمارستان دریافت می کنند و در منزل مداوا می شوند.

فرماندار سیرجان گفت: تمام محدویت های کرونایی در سیرجان اعمال شده اما برخی شهروندان بدون توجه به حساسیت موضوع، اقدام به برگزاری آیین‌های مختلف کرده که این امر در شیوع بیماری کرونا موثر بوده است.

وی ادامه داد: برق و گاز مکان هایی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند طبق مصوبه ستاد کرونا قطع می شود تا راهی برای کاهش تجمعات و مراسم های مختلف در این ایام باشد.

فرماندار ویژه سیرجان با اشاره به وجود ۴۰ تالار و خانه باغ در سیرجان عنوان کرد: آمار مبتلایان به کرونا در این شهرستان همچنان در حال افزایش است و پلیس نظارت بر اماکن عمومی با برگزارکنندگان مراسم در تالارها، خانه باغ‌ها و منازل برخورد می‌کند.

بهاالدینی گفت: متاسفانه برخی از شهروندان بدون توجه به حساسیت شرایط، اقدام به برگزاری مراسم و آیین‌های مختلف می‌کنند که این امر در شیوع بیماری کرونا موثر است.

وی ادامه داد: برگزاری آیین ترحیم و عروسی یکی از مهمترین  عوامل بسیار خطرناک در شیوع کرونا است که باید پلیس اماکن عمومی به این خانواده‌ها اجازه برگزاری این مراسم‌ را به هیچ عنوان ندهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha