۱۱ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۰:۴۴
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 84423312
۱ نفر

برچسب‌ها

پاکستان به کانادا اعتراض کرد

اسلام‌آباد - ایرنا - وزارت امورخارجه پاکستان اتهام عنوان شده علیه این کشور از سوی وزیر سابق امور مهاجرت کانادا مبنی بر تحمیل جنگ نیابتی در افغانستان را به شدت محکوم و با اعتراض به دولت اوتاوا جلوگیری از نوع کارزار تبلیغات مخرب را از مقامات کانادایی مطالبه کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، اظهارات اخیر «کریس الکساندر» وزیر سابق مهاجرت کانادا که سفیر سابق این کشور در افغانستان و معاون نماینده ویژه سازمان ملل در امور افغانستان‌ بوده است، خشم اسلام‌آباد را درپی داشت.

این دیپلمات کانادایی مدعی شد که پاکستان سال‌ها به دنبال عمق راهبردی در افغانستان بوده و مسوول جان باختن هزاران غیرنظامی افغانستان و همچنین نیروهای خارجی مستقر در این کشور است.

وزارت امور خارجه پاکستان بامداد دوشنبه با صدور بیانیه‌ای سخنان کریس الکساندر را به شدت محکوم و آن را بی اساس و گمراه کننده دانست.

در این بیانیه آمده است: اظهارات وزیر سابق کانادایی حکایت از عدم درک کامل وی از وضعیت افغانستان و نادیده گرفتن واقعیت‌های میدانی است.

مرکز دیپلماسی دولت اسلام‌آباد افزود: جامعه جهانی مواضع پاکستان و نخست وزیر این کشور مبنی بر اینکه افغانستان هرگز راهکار نظامی ندارد بلکه نیاز به حل سیاسی و فراگیر دارد را به رسمیت شناخته و چنین اظهاراتی تاسف بار است.

وزارت امور خارجه پاکستان اعتراض خود را به طرف کانادایی ابلاغ و خواستار اقدامات لازم مقامات این کشور برای جلوگیری از کارزار منفی تبلیغاتی با انگیزه تخریب تلاش‌های صلح شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha