مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان‌شرقی: بارندگی در استان خسارت بر جا گذاشت

تبریز - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی، مشکلات و خسارت های بارندگی امشب در استان را تشریح کرد.

محمدباقر هنربر یکشنبه شب به ایرنا گفت: بارش باران در شهرستان های مراغه، میانه، سراب، شبستر و بخش خسرو شهر شهرستان تبریز خساراتی داشته است.

وی افزود: البته بروز این وضعیت قابل پیش بینی بود و همان طور که در روزهای گذشته از طریق رسانه ها به شهروندان و نهادهای مسوول هشدار داده بودیم، وضعیت آذربایجان شرقی از نظر وقوع حوادث غیرمترقبه از ظهر دیروز تا امشب، نارنجی و تا سه شنبه پیش رو زرد است.

وی اضافه کرد: بر این اساس از روز گذشته نهادهای عضو ستاد مدیریت بحران آذربایجان شرقی اعم از جمعیت هلال احمر، اورژانس و آتش نشانی در آماده باش کامل به سر می برند. 

هنربر ادامه داد: بارش باران در مناطق مختلف آذربایجان شرقی که از عصر امروز آغاز شده، موجب مسدود شدن تونل سرچم - اردبیل در حوزه استحفاظی به دلیل ریزش کوه شد. 

وی یادآوری کرد: جاده قدیم میانه - زنجان نیز به دلیل ریزش کوه بسته شده بود که با تلاش نیروهای راهداری باز شد.

وی گفت: در شهرهای میانه و «آچای» شهرستان میانه نیز شماری از منازل مسکونی و مغازه ها دچار آبگرفتگی شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی یادآوری کرد: بر اثر بارندگی و جاری شدن سیلاب، در روستاهای ورزقان، ورنکش، کلهر، ینگجه، تیرآباد، یالقوز آغاج، شیخ احمدلو، قریب دوست و کوه سالار سفلی شهرستان میانه نیز آبگرفتگی منازل مسکونی، معابر و  راه های روستایی، شکستن تیرهای برق و خسارت به ادوات کشاورزی از قبیل تراکتور و  تعدادی خودرو و  موتور سیکلت روی داد.

وی گفت: در شهرستان مراغه، بالاست سد علویان به  طرف روستای یای شهری، سیل جاری شده و به بخشی از زمین های کشاورزی و راه های روستایی خسارت وارد آمده است؛ همچنین  در روستای آرگون شاه وردی کندی بخش خداجوی شهرستان مراغه، سیل جاری شده و به بخشی از اراضی کشاورزی و راه های روستایی آسیب وارده آمده است.

وی افزود: همچنین در روستای یای شهری شهرستان مراغه، یک شهروند به دلیل گرفتاری در سیل، پس از نجات و انتقال به بیمارستان بر اثر شوک ناشی از این حادثه، دچار سکته و فوت شده است.

هنربر اضافه کرد: در شهرستان سراب در روستای اسب فروشان نیز سیل جاری و موجب آبگرفتگی منازل مسکونی و معابر شده است و راه های روستایی و اراضی کشاورزی خسارت دیده اند.

وی ادامه داد: در کلان شهر تبریز نیز تعدادی از زیرگذرها از جمله مقابل هتل مرمر و  میدان فهمیده و ستارخان به دلیل آبگرفتگی، مسدود شده و نیروهای شهرداری در حال رفع مشکل هستند.

وی اضافه کرد: در بخش خسروشهر شهرستان  تبریز نیز در روستاهای لاریجان، اسفهلان و قره  تپه، تعدادی از منازل مسکونی دچار آبگرفتگی هستند و یک دستگاه پراید آسیب دیده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی گفت: در شهرهای شبستر و کوزه کنان نیز آبگرفتگی معابر عمومی و  تعداد از مغازه ها رخ داده است.

مناطق مختلف آذربایجان شرقی از عصر امروز یکشنبه شاهد نزول رحمت الهی به شکل بارش باران  است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha