ایمن‌سازی تقاطع شهدای هسته‌ای سبب دسترسی به آزادراه کاشان-نطنز می‌شود

کاشان - ایرنا - وزیر راه و شهرسازی گفت: اجرای طرح ایمن‌سازی تقاطع شهدای هسته‌ای و ساخت تقاطع غیرهمسطح مجتمع غنی‌سازی شهید مصطفی احمدی روشن سبب دسترسی سریع و ایمن به آزادراه کاشان - نطنز می‌شود.

به گزارش ایرنا، محمد اسلامی شامگاه یکشنبه در آیین عملیات اجرایی طرح ایمن‌سازی تقاطع شهدای هسته‌ای و ساخت تقاطع غیر همسطح مجتمع غنی‌سازی شهید مصطفی احمدی روشن اظهار امیدواری کرد: این طرح در زمان تعیین شده (یکسال) به بهره‌برداری برسد و تکمیل شود.

وی اعتبار اجرای طرح را افزون بر ۶۵ میلیارد تومان عنوان و اضافه کرد: تسهیل در حرکت‌های گردشی و دسترسی ایمن به مجتمع شهید احمدی روشن، ایجاد دسترسی ایمن از آزادراه کاشان-اصفهان به جاده قدیم نطنز(مجتمع)، ایجاد دسترسی ایمن اختصاصی از آزادراه کاشان-اصفهان به مجتمع، ایجاد دسترسی ایمن از جاده قدیم نطنز(مجتمع) به آزادراه اصفهان کاشان، ایجاد دسترسی ایمن از آزادراه اصفهان کاشان به جاده قدیم نطنز(مجتمع) و ایجاد دسترسی ایمن از جاده قدیم نطنز(مجتمع) به آزادراه کاشان اصفهان از جمله مزیت‌های طرح است.

تکمیل جاده قدیم نطنز - کاشان، آرزوی دیرینه مردم

نماینده مردم نطنز بادرود و قمصر در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح ایمن‌سازی تقاطع شهدای هسته‌ای و ساخت تقاطع غیرهمسطح مجتمع غنی‌سازی شهید مصطفی احمدی روشن پس از سال‌ها پیگیری آغاز شد.

ایمن‌سازی تقاطع شهدای هسته‌ای سبب دسترسی به آزادراه کاشان-نطنز می‌شود

رحمت‌الله فیروزی‌پور تکمیل طرح جاده قدیم نطنز - کاشان را نیز از آرزوهای مردم این منطقه و مورد تاکید وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد و افزود: امید است تا سال آینده این آرزوی مردم نیز برآورده شود.

نیاز ۱۲۰ میلیارد تومانی برای ایمن‌سازی تقاطع شهدای هسته‌ای

مجری طرح‌های زیربنایی وزارت راه و شهرسازی در اصفهان با اشاره به اینکه آغاز عملیات اجرایی طرح ایمن‌سازی تقاطع شهدای هسته‌ای و ساخت تقاطع غیر همسطح مجتمع غنی‌سازی شهید احمدی روشن ۲ دهه طول کشیده است، گفت: طی این مدت با وجود مکاتبه‌های مجتمع غنی‌سازی و رییس سازمان انرژی هسته‌ای و دستور وزیر راه‌وشهرسازی و امضای تفاهم‌نامه، طرح اجرا نشد تا اینکه سرانجام اکنون با پیگیری فیروزی‌پور نماینده مردم نطنز و بخش قمصر کاشان در مجلس آغاز شد.

علیرضا صلواتی افزود: هر چند ۶۵ میلیارد تومان اعتبار برای این طرح اعلام شده اما تا زمان تکمیل طرح ۱۲۰ تا ۱۳۰ میلیارد تومان هزینه خواهد داشت.

وی با اشاره به پیش پرداخت طرح ایمن‌سازی تقاطع شهدای هسته‌ای و ساخت تقاطع غیر همسطح مجتمع غنی‌سازی شهید احمدی روشن اضافه کرد: سازمان برنامه و بودجه نیز اعتباراتی مصوب کرده و با اعتبار نقدی موجود امید است در این خصوص مصوبه اصلاح شود و طرح هر چه زودتر تکمیل شود.

جاده قدیم نطنز - کاشان ۲ بانده می‌شود

مجری طرح‌های زیربنایی وزارت راه و شهرسازی در اصفهان تصریح کرد: اجرای طرح از این حیث که دانشمندان هسته‌ای از مسیر ناایمن دیگر عبور نمی‌کنند دارای اهمیت است و مزیت دیگر آن با مشارکت اداره حمل و نقل جاده‌ای و راهداری ۲ بانده شدن کامل جاده قدیم نطنز کاشان و ایجاد مسیر اختصاصی برای ججتمع غنی‌سازی شهید احمدی روشن است.

ایمن‌سازی تقاطع شهدای هسته‌ای سبب دسترسی به آزادراه کاشان-نطنز می‌شود

صلواتی با اشاره به پیگیری ایجاد دسترسی‌های شهر قمصر و دغدغه تکمیل آزادراه اصفهان - کاشان افزود: هشت کیلومتر مسیری که به جاده مرگ معروف شده با ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی شروع، آسفالت و تا سه چهار ماه آینده تکمیل و تقدیم مردم کاشان و بادرود می‌شود.

عملیات اجرایی طرح ایمن‌سازی تقاطع شهدای هسته‌ای و ساخت تقاطع غیر همسطح سایت شهید احمدی روشن با اعتباری افزون بر ۶۵ میلیارد تومان و حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در میدان شهدای هسته‌ای در آیینی آغاز شد.

تسهیل در حرکت‌های گردشی و دسترسی ایمن به مجتمع شهید احمدی روشن، ایجاد دسترسی ایمن از آزادراه کاشان-اصفهان به جاده قدیم نطنز(مجتمع)، ایجاد دسترسی ایمن اختصاصی از آزادراه کاشان-اصفهان به مجتمع، ایجاد دسترسی ایمن از جاده قدیم نطنز(مجتمع) به آزادراه اصفهان کاشان، ایجاد دسترسی ایمن از آزادراه اصفهان کاشان به جاده قدیم نطنز(مجتمع) و ایجاد دسترسی ایمن از جاده قدیم نطنز(مجتمع) به آزادراه کاشان اصفهان از جمله مزیت‌های طرح است.

یک هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه همسنگ در شهرستان کاشان وجود دارد که شامل ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی درجه یک، ۶۰۰ کیلومتر راه روستایی و فرعی و ۴۰۰ کیلومتر آزادراه است.

شهرستان افزون بر ۳۶۴ هزار نفری کاشان با مساحت چهار هزار و ۳۹۲ کیلومترمترمربع، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha