ترس همیشگی من توقف ساخت سالن اجلاس سران بخاطر جناح‌بازی‌ بود

اصفهان - ایرنا - نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان گفت: همیشه می‌ترسیدم تا عملیات احداث سالن اجلاس سران بخاطر جناح بازی‌ها متوقف شود زیرا هزینه‌ بسیاری هم صرف آن شده بود و لازم بود تا به نتیجه برسد.

به گزارش ایرنا، سیدیوسف طباطبایی‌نژاد، روز یکشنبه در آیین افتتاح سالن‌ اجلاس و همایش‌های بین‌المللی امام خامنه‌ای اصفهان افزود: برغم اینکه برای احداث این مکان در اصفهان بسیاری کارشکنی کردند، عملیات احداث سالن توسط شهرداری آغاز شد و دولت‌ وقت با وجودی که برای ساخت آن ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال هزینه برآورد کرده بود ولی در نهایت  ۲۰۰ میلیارد ریال به آن اختصاص داد و در نهایت نیز عمده بودجه آن از طریق شهرداری تامین شد.

وی خاطرنشان کرد: اتمام سالن‌ سران و همایش‌های بین‌المللی و سالن تخت پولاد و گلستان شهدای این شهر جزو دغدغه‌های همیشگی من بود.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد یادآور شد: ۴۸ درصد این مجموعه در زمان شهرداران پیشین و ۴۸ درصد نیز در این دوره ادامه یافت و امیدواریم که دیگران نیز این روند را تکمیل کنند.
وی اضافه کرد: این طرح در مقیاس ملی است و شهرداران بعدی نیز باید بکوشند با بهره‌گیری از ظرفیت‌های هنری مُختص اصفهان، فرهنگ و هنر این دیار را در قالب این مجموعه به جهانیان معرفی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تناکید کرد: حضورم در این جلسه برای تشکر از زحمات شهرداران قبلی و فعلی اصفهان و کسانی است که در این مجموعه زحمات بسیاری مُتقبل شدند.
وی ادامه داد: شایسته است از تمام کسانی که این مجموعه را به این مرحله رساندند، تقدیر کرد زیرا رساندن کار تا این مرحله، اقدام کمی نیست.
امام جمعه اصفهان با بیان اینکه همه باید در خدمت مردم و جامعه باشیم، تصریح کرد: کسی که برای مردم و مملکت کار کند، فرد ارزشمندی است و باید از او تجلیل کرد.

به گزارش ایرنا، در مراسم گشایش مرحله نخست و دوم سالن اجلاس و همایش‌های بین‌المللی اصفهان وزیر راه‌ و شهرسازی، نماینده ولی فقیه، استاندار و مسوولان محلی حضور داشتند

کار ساخت مجموعه سالن‌های مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان بعنوان یک طرح چندمنظوره و با هدف میزبانی اجلاس سران کشورهای غیرمتعهد در ایران از سال ۱۳۸۹ آغاز شد.
این مرکز در زمینی به مساحت ۷۱ هکتار با ۴۲۵ هزار مترمربع زیربنا در شرق کلانشهر اصفهان ایجاد شده است و سالن اصلی آن ۲ هزار و ۴۰۰ نفر ظرفیت دارد.
رأی منفی مجلس شورای اسلامی در سال ۹۱ به تخصیص بودجه برای سالن مزبور، شهرداری این شهر را بر آن داشت تا هزینه آن را از محل بودجه‌های عمرانی خود تأمین کند.
در پی مذاکرات نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی با مسوولان سازمان برنامه و بودجه، دولت یازدهم اواخر سال ٩٥ مقرر کرد مبلغ ٨٠٠ میلیارد ریال برای تأمین اعتبار سالن اجلاس سران به شهرداری اصفهان تخصیص یابد.
مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان بگونه‌ای طراحی شده که گویای عبارت معروف"اصفهان، نصف جهان" است زیرا شکل نیم‌کُره آن نماد 'نصف جهان' است و در ساختمان آن از جمله سقف داخلی‌اش که نماد سقف مسجد شیخ لطف‌الله است، معماری خاص اصفهان لحاظ شده است.
کلانشهر اصفهان حدود ۲ میلیون نفر جمعیت دارد.


 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha