۱۰ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۰۴
کد خبرنگار: 1005
کد خبر: 84423207
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار فارس:تقسیمات کشوری برای کاهش مشکلات مردم اندیشیده شده است

شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: تقسیمات کشوری با هدف تمرکز زدایی و کاهش مشکلات مردم اندیشیده و اجرا می‌شود.

به گزارش ایرنا، عنایت‌الله رحیمی، یکشنبه در جریان سفر به سه شهرستان بوانات، خرم‌بید و سرچهان در شمال استان فارس، در آیین افتتاح بخشداری توجردی از توابع شهرستان سرچهان افزود: دولت می‌کوشد با تقسیمات کشوری و تشکیل مناطق جدید گامی در زمینه  سرعت بخشیدن به روند خدمات رسانی به شهروندان و حل مشکلات آنها بردارد.
وی ادامه داد: متغیر جمعیت و مساحت از جمله معیارها برای خدمات رسانی دولت‌ها است و این روند به افزایش آسایش مردم کمک می‌کند.
او اظهار داشت: تصمیمات لازم برای توسعه شهرستان سرچهان و رفع مشکلات آن اتخاذ شده و امیدواریم به زودی شاهد رشد و شکوفایی این شهرستان باشیم.
استاندار فارس همچنین در ادامه سفر به شهرستان سرچهان در آیین افتتاح آموزشگاه متوسطه خیرساز جاریانی، افتتاح دبستان خیرساز میرزایی، افتتاح بخشداری توجردی و کلنگ زنی مجتمع گاوداری ۲ هزار راسی حضور یافت و از محور ارتباطی سرچهان – ارسنجان نیز بازدید کرد.
همچنین در سفر استاندار فارس به خرم‌بید، عملیات احداث واحد تولید کاغذ و مقوا در این شهرستان با اعتباری بالغ بر ۷۵۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۱۰۰ نفر آغاز شد.
رحیمی در ادامه سفر خود به شهرستان خرم‌بید، ساختمان اداری اداره صنعت، معدن و تجارت را نیز با ۴۰ میلیارد ریال اعتبار افتتاح کرد.
استاندار فارس در سفر به شهرستان بوانات ، ضمن افتتاح فاز دوم کارخانه سنگ بری، در آیین افتتاح یک گلخانه بزرگ مقیاس هم شرکت کرد.
وی همچنین از محور جدید در دست اجرای بوانات – صفاشهر و محل احداث نیروگاه خورشیدی در شهرستان بوانات بازدید کرد.
شهرستان‌های بوانات و سرچهان به ترتیب در  ۲۳۰ کیلومتری و ۲۱۶ کیلومتری شمال شرقی شیراز و شهرستان خرم‌بید به مرکزیت صفاشهر در ۱۷۵ کیلومتری شمال شیراز قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha