پلی‌کلینیک تخصصی بیمارستان امام خمینی (ره) اراک افتتاح شد

اراک - ایرنا - پلی‌کلینیک تخصصی بیمارستان تامین اجتماعی امام خمینی (ره) اراک عصر یکشنبه به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهوری به بهره‌برداری رسید.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه در آیین افتتاح این طرح درمانی گفت: دولت منتخب باید با جدیت و همت بلند نقاط ضعف و آسیب‌های حوزه درمان را کاهش دهد.

آیت الله «قربانعلی دری نجف آبادی» افزود: تقاضای اجتماعی، ملی و مردمی باید همسو با امکانات مدیریت شود و منابع موجود با کمک مدیران شایسته در اختیار همه بخش‌ها قرار گیرد.

وی اظهار داشت: مدیریت بهینه منابع در فرهنگ اسلامی ما جایگاه ارزشمندی دارد و هنر دولتمردان این است که منابع را به شایستگی مدیریت کنند.

امام جمعه اراک گفت: ساخت پلی کلینیک تخصصی اراک نمونه کار درمانی ارزشمند در اراک است و می‌تواند تجربه موفقی برای سایر بناهای درمانی در حال ساخت از جمله طرح توسعه بیمارستان ولیعصر(عج) اراک باشد.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: فاز دوم بیمارستان آیت الله خوانساری اراک هم ظرف مدت ۱۸ ماه با کیفیت مناسب ساخته شد اما طرح توسعه بیمارستان ولی‌عصر (عج) اراک همچنان تکمیل نیست.

وی اظهار داشت: استان مرکزی به ویژه اراک ظرفیت مناسبی برای پذیرش بیماران خارج از کشور و توریسم درمانی دارد که باید با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم، این حوزه در استان فعال شود.

پلی کلینیک تخصصی اراک در زمینی به مساحت ۴۶۲۰ مترمربع در ۴ طبقه با ۲۰ درمانگاه تخصصی و ۴ درمانگاه عمومی به بهره برداری رسید.

این پلی کلینیک متشکل از بخش های اتاق غدد، تست ورزش، نوار قلب، معاینه قلب و اکو، داخلی، گوش و حلق و بینی، مغز و اعصاب، مامایی و زنان، آموزش مادران باردار و کلینیک ارتقاء سلامت، اتاق شیردهی، اطفال، واکسیناسیون، ارتوپدی، جراحی مغز و اعصاب، کلیه و مجاری ادراری، جراحی عمومی، بینایی سنجی، شنوایی سنجی، چشم پزشکی، عفونی و  اتاق پزشک عمومی،  واحد تزریقات، واحد فیزیوتراپی و واحد داروخانه است.

این پروژه ظرف ۲۱ ماه و با مبلغ ۳۷ میلیارد تومان تکمیل و آماده شده است.

در ادامه این آیین، درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان زرندیه نیز به بهره‌برداری رسید.

۹۷۹ هزار و ۹۲۲ نفر از جمعیت استان مرکزی تحت پوشش اداره کل سازمان تامین اجتماعی استان این استان قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha