رتبه دوم کنکور تجربی: موفقیتم در کنکور نتیجه تلاش چندین ساله‌ام است

اردبیل - ایرنا - پارسا فتحی رتبه دوم کنکور تجربی سال ۱۴۰۰ با بیان اینکه موفقیت در کنکور نتیجه تلاش چندین ساله‌اش می‌باشد، به دانش‌آموزان توصیه کرد که هرگز ناامید نشده و به تلاش خود ادامه دهند زیرا حتما روزی نتیجه تلاش خود را خواهند دید.

به گزارش ایرنا، پارسا فتحی روز یکشنبه در گفت و گویی به تشریح علل موفقیت خود در آزمون کنکور پرداخته و بیان کرد: از دوره دوم متوسطه تلاش جدی و توام با برنامه‌ریزی خود را برای کنکور آغاز کردم و در این سال‌ها با تمام وجود برای موفقیت تلاش کرده‌ام.

وی بیان کرد: به طور جدی آمادگی برای کنکور تجربی را از سال دهم  دبیرستان شروع کرده و در ماه‌های اخیر ساعت مطالعه‌ام بین ۸ تا ۱۰ ساعت متغیر بود،  افت و پیشرفتم را با میزان تلاشم مقایسه کرده و بر اساس آن هدف‌گذاری می‌کردم، ساعت مطالعه و تعداد تستی که کار می‌کنیم، خیلی بیشتر از چیزی که فکرش را می‌کنیم در پیشرفتمان مؤثر است.

این دانش‌آموز نخبه اردبیلی اضافه کرد: در کنار سخت‌کوشی و داشتن امید و انگیزه، هدفم این بود که در هر درس، کمترین اشکال را داشته باشم، خیلی به تراز و رتبه اولویت نمی‌دادم، فکر کردن به این مسائل آرامش را از بین می‌برد، سعی می‌کردم به حاشیه‌ها فکر نکنم و تمرکزم بر یادگیری باشد، وظیفه‌ام را دانسته و تلاش می‌کردم به برنامه‌ریزی‌ام پایبند باشم و از درس‌خواندن لذت ببرم، باید به کتاب درسی و مطالبی که برای کنکور مهم هستند، اکتفا کنیم، نباید اجازه بدهیم در این مسیر، حاشیه‌ها ما را سرگرم کنند.

وی تاکید کرد: مهم‌ترین سال، برای دانش‌آموزان کنکوری سال دوازدهم است، دانش‌آموز علاوه بر مطالعه‌ عمیق درس‌های دوازدهم باید مرور کامل درس‌های پایه را هم انجام دهد، دانش‌آموز بایددر بهار و تابستان تلاش کند، اشکالاتش را در مباحث پایه به کمترین مقدار ممکن برساند و در حد توان حداکثر پیش‌خوانی را داشته باشد باید سرعت عملش را در زدن تست‌های عمومی بیشتر کند، به نظرم آموزش‌ها و آزمون‌های حضوری کارایی بیشتری دارند.

او تلاش و کوشش و تحصیل با برنامه را از جمله رموز موفقیت خود ذکر کرده و افزود: به دوستان و همسالان خود توصیه می‌کنم که هرگز نا امید نشده و دست از تلاش برندارند و این را بدانند که کوچک‌ترین تلاش و زحمت آنها دیر یا زود نتیجه داده و آنها موفق خواهند شد.

عاشق پزشکی هستم و در این رشته تحصیل خواهم کرد

پارسا فتحی که متولد سال ۱۳۸۲ و دانش آموز دبیرستان تیزهوشان شهید بهشتی اردبیل است، اضافه کرد:  از کودکی در فضای رشته‌ پزشکی بزرگ شده و علاوه بر پدر و مادر، در خانواده‌اش پزشکان زیادی وجود دارند. 

او  گفت: پدرم پزشک فوق‌تخصص انکولوژی اطفال و مادرم پزشک عمومی است و این موضوع باعث شد گرایش اولیه‌ای در من برای این رشته ایجاد شود، پزشکی یکی از رشته‌های دلخواه من است که همیشه جدیدترین اخبار آن را دنبال می‌کنم و آن را فارغ از توجه به درآمد یا موقعیت اجتماعی انتخاب کرده‌ام، از اینکه بتوانم با دانش‌ام جان انسان‌ها را نجات دهم لذت می‌برم.

پارسا درباره سهم پدر و مادرش در موفقیت گفت: تا پایه‌ ششم مادرم به من کمک زیادی می‌کرد، اما از هفتم به بعد مستقل شدم، پدر و مادرم وقتی در آزمونی نتیجه‌ی دلخواهم را نمی‌گرفتم، به من یادآوری می‌کردند که آزمون‌ها مهم هستند، اما نه آن‌قدر که روحیه‌ام را از دست بدهم، زمانی هم که از نتیجه‌ یک آزمون خوش‌حال می‌شدم، باز پدر و مادرم به من یادآوری می‌کردند که نتیجه‌ی صرفاً یک آزمون تعیین‌کننده نیست و باید تلاشم را ادامه بدهم.

وی درباره ساعت‌های فراغتش نیز گفت: قبلاً به ورزش‌های اسکی و کوهنوردی و بسکتبال مشغول بودم، اما مدتی است که ساعت‌های فراغتم محدود است، گاهی تلویزیون نگاه می‌کنم و گاهی هم دوچرخه‌سواری. در مکعب روبیک هم مهارت زیادی دارم، ولی سال کنکور تقریباً از کارهای دیگر فاصله گرفته‌ و تمرکز اصلی‌ام درس خواندن بود.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha