«اسماعیل هنیه» بار دیگر به عنوان رئیس دفتر سیاسی حماس انتخاب شد

تهران - ایرنا - جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) بار دیگر «اسماعیل هنیه» را به عنوان رئیس دفتر سیاسی این جنبش برگزید.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز امروز (یکشنبه) به نقل از دو مسئول فلسطینی اضافه کرد: حماس، «اسماعیل هنیه» را بار دیگر برای دومین دوره پیاپی که تا سال ۲۰۲۵ میلادی ادامه می‌یابد به عنوان رئیس دفتر سیاسی این جنبش فلسطینی برگزید.  

خبرگزاری آناتولی ترکیه نیز به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد که رهبران جنبش حماس با انتخاب «اسماعیل هنیه» به عنوان رئیس دفتر سیاسی این جنبش برای یک دوره دیگر که تا سال ۲۰۲۵ ادامه می‌یابد، موافقت کردند.  

اسماعیل هنیه از سال ۲۰۱۷ میلادی به عنوان رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) انتخاب شده بود.  

این منبع افزود که توافق برای تمدید انتخابات هنیه برای دوره دوم با توجه به عدم وجود رقیب جدی و پس از خودداری «خالد مشعل» از رقابت برای ریاست این جنبش، انجام شد.  

«خالد مشعل» هم اکنون ریاست برون مرزی حماس را برعهده دارد و در آوریل گذشته برای این سمت برگزیده شد. ریاست منطقه کرانه باختری حماس نیز بر عهده «صالح العاروری» که در ماه ژوئیه به این عنوان انتخاب شد، می‌باشد. ریاست نوار غزه حماس  هم به «یحیی السنوار» که در ماه مارس به این سمت برگزیده شد، واگذار شده است.  

در همین حال جنبش حماس تا زمان مخابره این خبر درباره انتخاب رئیس دفتر سیاسی این جنبش بیانیه رسمی صادر نکرده است.  

بر اساس گزارش رسانه‌ها، حماس با انتخاب «اسماعیل هنیه» به عنوان رئیس دفتر سیاسی این جنبش انتخابات داخلی خود را برای دوره فعلی (۲۰۲۱ تا  ۲۰۲۵) که از ۱۸ فوریه گذشته آغاز شده را به پایان رسانده است.

بر اساس این گزارش، انتخاب معاون دفتر سیاسی حماس در آینده برگزار خواهد شد.  

حماس هر چهار سال یکبار در شرایطی که محرمانه است، انتخابات داخلی خود را برگزار می‌کند.  

در این پیوندروزنامه «القدس» فلسطین با اشاره به اینکه مجلس شورای حماس روز شنبه تشکیل شد و «اسماعیل هنیه» را به عنوان رئیس دفتر سیاسی این جنبش برگزید، افزود که امروز (یکشنبه) معاون هنیه و بقیه اعضای دفتر سیاسی جنبش انتخاب می‌شوند.  

قابل ذکر است که طبق قانون داخلی حماس، رئیس دفتر سیاسی این جنبش می‌تواند برای دو دوره متوالی برای این سمت انتخاب شود.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha