تعداد مراکز واکسیناسیون فرهنگیان اصفهان به ۴۵ مرکز رسید

اصفهان – ایرنا – تعداد مراکز واکسیناسیون فرهنگیان در استان اصفهان با افتتاح ۲ مرکز در کلانشهر اصفهان به ۴۵ مرکز رسید.

به گزارش ایرنا، ۲ مرکز جدید واکسیناسیون فرهنگیان روز یکشنبه در کانون امام خمینی(ره) و ورزشگاه پیروزی شهر اصفهان افتتاح شد.

از این پس فرهنگیان شاغل در نواحی یک، سه و پنج در سالن ورزشی کانون امام خمینی(ره) واقع در خیابان ارتش و فرهنگیان شاغل در نواحی دو، چهار و شش در سالن ورزشی شهید خرازی واقع در کنارگذر اتوبان آقابابایی اصفهان واکسینه خواهند شد.

مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان در این مراسم با بیان اینکه در این ۲ مرکز، روزانه بیش از یکهزار واکسن به فرهنگیان تزریق خواهد شد، اظهار امیدواری کرد که تا پایان نیمه اول مرداد دُز اول واکسن کرونا به تمام فرهنگیان استان تزریق شود.

محمد اعتدادی افزود: تاکنون چهار هزار نفر از فرهنگیان استان در مقابل کرونا واکسینه شده اند و پیش‌بینی می‌شود تا پایان شهریور دُز دوم واکسن به این افراد تزریق شود.

وی اظهار داشت: در زمان حاضر فرایند واکسیناسیون معلمان در ۱۰ شهرستان اصفهان شروع و در مابقی شهرستان‌ها هم یک پایگاه واکسیناسیون برای معلمان فعال شده است.

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان، تمام معلمان رسمی، پیمانی، خرید خدمات آموزشی، قراردادی و معلمان مدارس غیردولتی مشمول طرح واکسیناسیون فرهنگیان هستند.

وی انتخاب نوع واکسن برای معلمان را اختیاری دانست و گفت:واکسن سینوفارم چینی، کوو ایران برکت و واکسن‌های دیگر برای تزریق وجود دارد و معلمان می‌توانند هر نوعی واکسنی را که مایل اند برای تزریق انتخاب کنند.

وی با بیان اشاره به تلاش ها برای استقبال از مهر تحصیلی با شور، نشاط و سلامتی افزود: با اقداماتی که وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با وزارت آموزش و پرورش بطور مشترک و بر اساس سند ملی واکسیناسیون ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام داده‌اند، این مهم پیگیری می‌شود.

به گزارش ایرنا، روند واکسیناسیون معلمان با جلسات و تفاهمنامه‌هایی که وزارت بهداشت با وزارت آموزش و پرورش داشته است از هفته گذشته آغاز شده است.
در زمان حاضر جمعیت معلمان شاغل و بازنشسته مشغول به تدریس در آموزش و پرورش استان اصفهان بالغ بر ٨٠ هزار  نفر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha