۱۰ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۴۹
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84422958
۰ نفر

برچسب‌ها

هشدار مقام مسکو در مورد اقدامات تحریک آمیز در انتخابات روسیه

مسکو- ایرنا- سرگئی نارشکین رئیس سازمان اطلاعات خارجی روسیه در مورد اقدامات تحریک آمیز در انتخابات دوما و ریاست جمهوری روسیه هشدار داد.

به گزارش ایرنا، نارشکین روز یکشنبه به شبکه تلویزیونی روسیه ۱ گفت: مخالفان کشور ما درحال آماده شدن کامل برای انجام اعمال تحریک آمیز هستند. 

رئیس سازمان اطلاعات خارجی روسیه در پاسخ به این پرسش که این اقدامات چه زمانی صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: دسیسه ها علیه کشور ما در (انتخابات) سال ۲۰۲۱ و انتخابات سال ۲۰۲۴ انجام خواهد گرفت.

به گفته وی اطلاعات معتبر در دست است که این گونه اعمال در چه مناطقی رخ می دهد و به چه نقاطی ضربه زده خواهد شد. 

نارشکین گفت: سازمان های اطلاعاتی ما (روسیه) اطلاعات کامل در این مورد دارند. 

انتخابات در سطوح مختلف در روسیه روز ۱۹ ماه سپتامبر (۲۸ شهریور ماه) برگزار می شود و در آن نمایندگان دومای روسیه و شوراهای محلی ۳۹ منطقه روسیه و نیز استانداران ۹ منطقه روسیه انتخاب خواهد شد.

انتخابات ریاست جمهوری روسیه نیز در ماه مارس سال ۲۰۲۴ برگزار خواهد شد. 

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه به تازگی با احتمال مداخله کشورهای غربی در امور داخلی روسیه در آستانه انتخابات دوما، غرب را از تلاش برای بی ثبات کردن اوضاع روسیه برحذر داشت.  

وی در سخنانی در دانشگاه خاور دور روسیه، گفت: غرب تلاش می کند تا اوضاع روسیه را بی ثبات کند و اعتراضات را در این کشور در آستانه انتخابات برانگیزد. پس از برگزاری انتخابات،  کارزار برای عدم به رسمیت شناختن انتخابات آغاز کند.

لاوروف افزود: با مسوولیت کامل اعلام می کنم که سناریویی که غرب تدارک می بیند تحقق نخواهد یافت و موفق نخواهد بود.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha