۱۰ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۰۸
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 84422928
۰ نفر

برچسب‌ها

سهم خیره کننده آمریکایی ها در  گرمایش زمین

تهران-ایرنا- تحقیقات جدید درباره هزینه اخلاقی انتشار گاز دی اکسید کربن نشان داد: سبک زندگی به طور متوسط هر سه نفر آمریکایی در ایجاد گرمایش زمین  برای مرگ یک نفر کفایت می کند.

به گزارش ایرنا، روزنامه گاردین نوشت: اولین تحلیل درباره ارزیابی هزینه اخلاقی انتشار گاز دی اکسید کربن نشان داد که انتشارگاز دی اکسید کربن از یک نیروگاه هسته ای با سوخت فسیلی احتمالا به مرگ بیش از ۹۰۰ نفر می شود.

این تحقیق بر اساس میزان تخریب ناشی از انتشار گاز دی اکسید کربن از طریق ارزیابی آمار مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا است و نشان می دهد که هر ۴ هزار و ۴۳۴  متریک تن دی اکسید کربن که  بیش از نرخ انتشار این گاز در سال ۲۰۲۰ به اتمسفر پمپاژ می شود، یک نفر در سطح جهان از حرارت بالا دچار مرگ زودهنگام خواهد شد.

افزودن ۴ متریک تن از این گاز بیشتر بالاتر از سطح سال گذشته که ناشی از نیروگاه های زغال سنگ آمریکا است باعث از دست رفتن جان ۹۰۴ نفر تا پایان قرن خواهد شد.  اما جلوگیری از گرمایش زمین تا سال ۲۰۵۰ باعث نجات ۷۴ میلیون نفر در سراسر جهان در این قرن خواهد شد.

همچنین آلودگی هوا ناشی از سوخت فسیلی به طور مستقیم باعث مرگ مردم شده است. تحقیقات فوریه دانشگاه هاروارد نشان داده که بیش از ۸ میلیون نفر در سطح جهان از تاثیرات آلودگی هوا بر سلامت بشر جان می بازند.

این تحقیق همچنین نشان داد که سبک زندگی هر  ۲۵ برزیلی و  ۱۴۶ نیجریه ای می توانند باعث مرگ یک نفر شوند.

موج جدید گرما  ماه گذشته جهان را در بر گرفت که از جمله گرمای قابل توجه و جنگل سوزی در شمال و غرب آمریکا بوده است.

دانشمندان می گویند بحران آب و هوایی ناشی از انتشار گازی دی اکسید کربن موج گرما را شدیدتر و با تناوب بیشتری خواهد کرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha