لزوم قرنطینه ۱۰ روزه شهرستان ساوه؛ آمار مبتلایان به کرونا ۲ برابر شد

ساوه - ایرنا - سخنگوی دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه از ۲ برابر شدن آمار مبتلایان به کووید ۱۹ خبر داد و گفت: لازم است این شهرستان به مدت ۱۰ روز قرنطینه شود.

دکتر «محمود کریمی» روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار کرد: وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرستان ساوه بسیار نگران کننده و آمار مبتلایان، بستری شدگان در بیمارستان و مرگ و میر نیز به سرعت در حال افزایش است.

وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تست کرونای ۲۱۲ نفر در شهرستان ساوه مثبت شد و در مقایسه با شبانه روز قبل از این موعد، ۲ برابر در شمار مبتلایان افزایش داریم.

به گفته کریمی، پیشنهاد دانشکده علوم پزشکی در شرایط فعلی قرنطینه کامل و تعطیلی ۱۰ روزه تمام ادارات و اصناف شهرستان است که باید مورد توجه مسئولان مربوط قرار گیرد.

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه تصریح کرد: میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط شهروندان به کمتر از ۴۰ درصد رسیده است که این امر در زمان اوج‌گیری پیک پنجم کرونا بسیار آسیب‌زا خواهد بود.

وی با بیان اینکه تا روز گذشته ۱۴۷ بیمار در بیمارستان‌های ساوه بستری شدند، ادامه داد: ظرفیت بیمارستان شهید مدرس تکمیل و بیمارستان شهید چمران ساوه در شرف تکمیل است در حالی که بیمارستان فاطمه الزهرا به عنوان بخش خصوصی شهرستان نیز تنها هشت درصد ظرفیت بستری دارد.

کریمی عنوان کرد: افزایش چشمگیر میزان ابتلا و مرگ و میر در رده های سنی جوانان، نوجوانان و کودکان شهرستان ساوه به شدت نگران کننده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha