نماینده خلخال: مشکل امروزی جامعه فقط مشکل فضای مجازی نیست

اردبیل _ ایرنا _ رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: مشکل امروزی جامعه ما فقط مشکل فضای مجازی و یا اعمال محدودیت‌های اینترنت نبوده و افزایش قیمت کالاها و خدمات ، معیشت مردم و اقتصاد ضعیف بر بسیاری از امور دیگر جامعه اولویت دارند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا ، سیدغنی نظری در جلسه شورای اداری خلخال افزود: اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان ، همگام‌سازی حقوق بازنشستگان ، پرداخت بدهی معوقه سازمان تامین اجتماعی ، ارتقای سطح معیشت مردم و اجرای درست طرح تکریم ارباب رجوع در ادارات دولتی انتظاری است که نمایندگان مجلس از دولت جدید دارند.

وی توسعه نامتوازن و توزیع ناعادلانه امکانات و اعتبارات در کشور را موجب فراهم شدن زمینه نارضایتی مردم دانست و اظهارکرد: انتظار از دولت جدید توزیع عادلانه ثروت در مناطق برخوردار و کم‌برخودار کشور است.

نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: نمایندگان مجلس با تمام توان خود برای بکارگیری افراد شایسته ، کارآمد و دلسوز در کابینه جدید و برای رفع مشکلات مردم تلاش خواهند کرد.

وی با تاکید بر اینکه ارتباط مدیران شهرستانی با مدیران اجرایی مرکز استان و همچنین مدیران میانی مرکز کشور باید تقویت شود، اظهارکرد: برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی بسیار توانمند بوده و انتظار ما استفاده از ظرفیت مدیران لایق همه شهرستان‌های استان در هرم و بدنه مدیران اجرایی مرکز این استان است.

او با انتقاد از توزیع ناعادلانه امکانات و اعتبارات در مرکز استان افزود: استاندار اردبیل تنها مدیر اجرایی این استان است که در توزیع اعتبارات در بین شهرستان‌های استان تبعیض قائل نشد و زحمات وی در توجه به شهرستان خلخال بهتر از استانداران دیگر بوده و قابل تقدیر است. 

وی با اشاره به انتصاب سپرست جدید فرمانداری خلخال گفت: انتظار از سرپرست جدید تلاش مضاعف در پیگیری امور عمرانی و پروژه‌های در دست اجرای شهرستان و حضور و بازدید میدانی از شهرها و روستاها برای خدمت مناسب به مردم منطقه است.

نظری افزود: در حالی که برای اجرای پروژه احداث تونل در مسیر راه خلخال - اسالم اعتبار کلانی موردنیاز است ، تخصیص ۵۰ میلیارد ریال برای آغاز این پروژه بزرگ تنها روزانه قادر به ادامه تونل به طول ۱۶ سانتیمتر بوده و به نظر می‌رسد که در چنین شرایطی برگزاری آیین کلنگ‌زنی و آغاز بکار این طرح تنها منجر به انحراف افکار عمومی خواهد شد.

وی اظهارکرد: هنوز مشکل جلوگیری از ورود فاضلاب روستاهای بالادست سد بفراجرد خلخال به عنوان منبع تامین‌کننده طرح آبرسانی برطرف نشده و طرح شبکه فاضلاب روستای بفراجرد در کنار این سد اجرایی نشده ، افتتاح این سد کاری نسنجیده در گذشته بوده است.

وی گفت: چنانچه آب آلوده به فاضلاب روستایی پشت این سد با همین وضعیت فعلی وارد شبکه آبرسانی شرب خلخال شود ، احتمال بروز بیماری‌های روده‌ای و گوارشی در بین شهروندان این شهر دور از انتظار نیست و هرگز راضی به افتتاح چنین طرحی با این وضعیت نیستیم.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha