۱۰ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۲۳:۳۷
کد خبرنگار: 2111
کد خبر: 84422872
۲ نفر

برچسب‌ها

جنگلبانان نمونه شهرستان بیجار تجلیل شدند

سنندج - ایرنا - به مناسبت روز جنگلبان، طی آیینی از جنگلبانان نمونه شهرستان بیجار با حضور مسوولین شهرستانی و تعدادی از جنگلبانان با اهدای لوح و هدیه تجلیل شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، معاون سیاسی امنیتی فرماندار شهرستان بیجار عصر یکشنبه در آیین گرامیداشت روز جنگلبان که در اداره منابع طبیعی شهرستان برگزار شد اظهار داشت: در سرتاسر جهان جنگلبانان در خط مقدم مبارزه برای حفاظت از میراث طبیعی هستند و در این راه شجاعت ها، تلاش ها و فداکاری های بسیاری داشته و متحمل رنج های بسیاری می‌شوند.

محبیان با بیان اینکه جنگلبانان کشور در خط مقدم دفاع از عرصه‌های طبیعی هستند اما آنطور که باید از آن‌ها حمایت نمی‌شود، افزود: جنگلبانان در کنار اجرای قوانین مربوط به منابع طبیعی یاور بهره برداران و جوامع محلی بوده چرا که مردم و منابع طبیعی در کنار هم هستند و حفاظت از اراضی ملی بدون مشارکت مردم و جوامع محلی امکان پذیر نخواهد بود.

معاون فرماندار شهرستان بیجار با اشاره به اتمام طرح کاداستر اراضی ملی تاکید کرد: مهمترین راه پیشگیری از تعرض به اراضی ملی، منابع طبیعی و بیت‌المال اجرای طرح کاداستر است، سند دار شدن اراضی ملی در روند حفاظت از اراضی ملی و تشکیل پرونده تخریب و تصرف به عنوان مدرک محکمه پسند کمک شایانی به روند پرونده خواهد داشت و به نفع منابع طبیعی خواهد بود.

محبیان یادآور شد: با پیشگیری می‌ توان جلوی بسیاری از اتفاقات را گرفت و یکی از مهمترین اهرم ها برای دفاع از حق و حقوق منابع طبیعی در مراجع قضایی اسناد مالکیت بوده که با اجرای طرح کاداستر این مهم تحقق می یابد.

وی اضافه کرد: جنگلبانان منابع طبیعی شهرستان بیجار هر جا و هر وقت لازم بوده در عرصه حضور داشتند و هر وقت سختی پیش آمده دست در دست هم داده و در تمامی عرصه ها از جمله حریق مراتع و سایر بحران ها حضور داشتند.

محبیان با اشاره به حریق های حادث شده در سطح شهرستان افزود: هرچند امسال حریق مراتع به نسبت سنوات گذشته کمتر بوده ولی جنگلبانان شهرستان در شرایط دمایی طاقت فرسا در عرصه حضور داشته و با از خود گذشتگی و در حداقل زمان حریق های حادث شده را اطفاء می کنند.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان هم ضمن تبریک روز جنگلبان و اشاره به وسعت بالای شهرستان اظهار داشت: متولی حفاظت از این عرصه گسترده اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان است و پاسداری از این نعمت خدادای نیاز به جنگلبان متخصص، متعهد و مسئولیت پذیر و توانمند همچون جنگلبانان این شهرستان را دارد که بتواند ضمن ایستادگی در مقابل عوامل مهاجم عرصه‌های منابع طبیعی شهرستان را حفظ نماید.

قدیر آریان گفت: شایان ذکر است با توجه به اهمیت حضور این دلاوران و نوع فعالیتشان و همچنین افزایش آگاهی و شناخت مردم نسبت به آنان روزی بعنوان روز جهانی جنگلبان در روز شمار جهانی به ثبت رسیده است، تا در این روز جایگاه مهم آنان بر همگان مشخص شود.

این آیین با ماسک و رعایت پروتکل های ابلاغی وزرات بهداشت و درمان برگزار شد و بصورت نمادین از سه جنگلبانان نمونه شهرستانی با اهدائ لوح و هدیه تجلیل و یک جنگلبان بیجاری نمونه نیز به استان معرفی شد.
 

به گزارش ایرنا، نهم مرداد روز جهانی جنگلبان هست.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha