حل مشکلات یادگیری زبان‌های خارجی در گرو ارتباط دانشگاه با حوزه آموزش

تهران- ایرنا- رییس کانون زبان ایران با اعلام برگزاری همایش «پژوهش های کاربردی و توسعه بازار کیفیت محور آموزش زبان» گفت: حل مسائل آموزش زبان کشور، جز با ارتباط تنگاتنگ بین دانشگاه و صنعت آموزش زبان، ممکن نمی‌شود.

غلامرضا کیانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا اظهار داشت: هم دانشگاه شدید به صنعتگران آموزش زبان کشور برای سوژه یابی و هم صنعتگران به راه حل یابی دانشگاهیان برای رفع مشکلات این حوزه نیاز دارند.

رییس کانون زبان ایران درخصوص همایش «پژوهش های کاربردی و توسعه بازار کیفیت محور آموزش زبان» گفت: حل موضوعات و مسائل آموزش زبان در کشور از مهمترین اهداف برگزاری این همایش است.

به گفته وی، این همایش فردا دوشنبه ۱۱ مرداد ماه در دو بخش عمومی با حضور مدیران و کارشناسان در رشته های زبان و مدیریت منابع انسانی و سایر رشته های مختلف برگزار می شود. همچنین در بخش مربوط به کارگروه های تخصصی با حضور حدود ۲۰ نفر از قوی ترین استادان داخلی دانشگاه های مختلف و بیش از ۵۰۰ نفر از کارشناسان و دانشجویان برگزار می شود.

کیایی ادامه داد: همچنین موضوعات مورد بررسی در این همایش در چهار حوزه رویکرد و محتوای آموزش با نگاه مساله‌محور در حوزه های تربیت مدرس اعم از جذب، ارتقا و توانمندسازی، یادگیری الکترونیک، امنیت آزمون های بین المللی و توسعه صنعت آموزش زبان در کانون زبان ایران دسته بندی شده است.

به گزارش ایرنا، هم‌اندیشی اساتید برجسته دانشگاه و کانون زبان ایران در رشته‌های آموزش زبان‌های انگلیسی، فارسی، عربی، فرانسه، آلمانی و روسی و همچنین یادگیری الکترونیکی با حضور جمعی از مدیران و مدرسان این مجموعه آموزشی با موضوع پژوهش‌های کاربردی و توسعه بازار کیفیت محور آموزش زبان برگزار می‌شود.

در این نشست مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، بیش از ۱۰۰ نفر از اساتید متعهد و برجسته مرتبط دانشگاه‌های کشور، سه نفر از استادان بین‌المللی ایرانی در رشته آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه‌های ترکیه، استرالیا و آمریکا و دو نفر از مدیران تراز اول یادگیری الکترونیکی وزارت علوم حضور دارند.

نشست هم‌اندیشی اساتید دانشگاه و کانون زبان با سه هدف بررسی چگونگی نظام‌مند کردن همکاری‌های دانشگاهیان و کانون زبان ایران، توسعه پژوهش‌های کاربردی با رویکرد کمک به شناخت و حل مسائل واقعی آموزش زبان‌های خارجی، راه‌اندازی مدیریت و فرآیند تولید، تحلیل و نشر داده‌های پژوهش‌های کاربردی خاص دوره‌های تحصیلات تکمیلی در کانون برگزار می‌شود.

این نشست قرار است در یک پنل عمومی و چهار پنل تخصصی با موضوعات تربیت معلم، رویکردها و محتوا، یادگیری الکترونیکی و ارزشیابی و توسعه بازار کانون زبان برگزار شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha