شناگر استرالیایی به پرافتخارترین ورزشکار زن المپیک بدل شد

توکیو- ایرنا- شناگر استرالیایی با کسب هفتمین مدال خود در المپیک توکیو، تبدیل به پرافتخارترین ورزشکار زن در ادوار مختلف این بازی‌ها شد.

به گزارش ایرنا، «اِما مک‌کئون» شناگر استرالیایی تاکنون در المپیک توکیو توانسته در ۵۰ و ۱۰۰ متر آزاد و هم‌چنین ۴ در ۱۰۰ متر امدادی و ۴ در ۱۰۰ متر مختلط امدادی به چهار مدال طلا دست پیدا کند. او همچنین موفق شد در ۴ در ۱۰۰ متر مختلط امدادی، ۱۰۰ متر پروانه و ۴ در ۲۰۰ متر آزاد برنز بگیرد تا هفت مدال خود را در این بازی‌ها دشت کرده باشد. 

نمایش خیره کننده مک‌کئون در این المپیک باعث شد تا وی به رکورد «ماریا گوروخوسکایا» ژیمناست روسی در المپیک ۱۹۵۲ هلسینکی برسد که توانست دو طلا و ۵ نقره بدست آورد. 

مک‌کئون پیش از این توانسته بود در المپیک ۲۰۱۶ ریو، چهار مدال بدست آورد. 

هفتمین مدال این شناگر استرالیایی باعث شد تا وی به جمع مایکل فلپس، مارک اسپیتز و مت بیوندی بپیوندد. آنها تنها شناگرانی هستند که در یک المپیک توانستند هفت مدل بدست آورند.

مک‌کئون در این خصوص اظهار داشت: من به ورزشکارانی نگاه می کنم که قبل از من آمده بودند و از آنچه انجام داده اند بسیار تحت تأثیر قرار گرفتم. من از آنها الهام گرفتم اما هرگز به آمار شمارش مدال ها توجه نکردم. این باعث افتخار من است زیرا می دانم که برای رسیدن به آن خیلی تلاش کرده‌ام.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha