دولت ۶ هزار میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های خیرساز هزینه کرده است

تهران- ایرنا- معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس گفت: دولت طی چهار سال گذشته، ۶ هزار میلیارد تومان در حوزه تکمیل پروژه‌های خیرساز هزینه کرده است.

"مهراله رخشانی مهر" روز یکشنبه در مراسم افتتاح همزمان ۱۵۰ مدرسه و ۱۵۰ مسجد و مرکز فرهنگی در کشور که با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در پاکدشت برگزار شد، اظهار داشت: یکی از سیاست‌های سازمان نوسازی و تجهیز مدارس در تأمین فضای آموزشی، مشارکت با خیران و سازمان‌ها و نهادهای مختلف است که این مهم سال گذشته با مشارکت ۳ هزار میلیارد تومانی خیران با سازمان نوسازی محقق شد.

وی گفت: طی ۴ سال گذشته، سهم دولت در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام خیرساز، ۶ هزار میلیارد تومان بود که تمام این اعتبار تأمین و هزینه شد.

وی با اشاره به مشارکت بنیاد برکت در احداث مدرسه گفت: بنیاد برکت در حوزه احداث مسکن گام‌های مناسبی برداشته و اقدامات بسیار مناسبی در تأمین فضای آموزشی مورد نیاز آموزش و پرورش انجام داده است.

رخشانی مهر افزود: بنیاد برکت در احداث مدرسه در سه فاز وارد شد که در فاز اول احداث هزار مدرسه و فاز دوم احداث هزار مدرسه در دستور کار این بنیاد قرار گرفت و در سومین تفاهم نامه منعقد شده با بنیاد برکت، مقرر شد تا هزار مدرسه کانکسی و سنگی به مدرسه دائم تبدیل شود.

وی اظهار داشت: ۳۰ درصد از هزینه احداث مدارس روستایی و ۵۰ درصد از هزینه احداث مدارس شهری توسط بنیاد برکت تأمین می‌شود.

رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور گفت: از مجموع سه هزار مدرسه تعهد بنیاد برکت، هزار و ۲۶۰ مدرسه سال گذشته افتتاح شد، ۱۵۰ مدرسه امروز به بهره‌برداری رسید و تا مهرماه امسال ۳۰۰ مدرسه دیگر افتتاح و در اختیار آموزش و پرورش قرار می‌گیرد.

وی میانگین سرانه فضای آموزشی کشور را ۵.۲ مترمربع اعلام کرد و افزود: با تلاش‌های صورت گرفته طی چهار سال گذشته سه استان گیلان، کردستان و کرمان از زیر خط میانگین ارتقا پیدا کرده و سرانه فضای آموزشی این سه استان بهبود پیدا کرد.

رخشانی مهر افزود: هشت استان البرز، سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی، تهران، قم و خراسان رضوی سرانه فضای آموزشی زیر خط میانگین دارند و برای رساندن این استان‌ها به خط میانگین به ۱۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی میانگین سرانه آموزشی استان البرز را ۳.۲ مترمربع، سیستان و بلوچستان را ۳.۷ مترمربع و مابقی استان‌های فقیر را حدود چهار مترمربع اعلام کرد.

وی گفت: با توجه به افزایش جمعیت دانش‌آموزی و با وجود تلاش‌های صورت گرفته، طی چهار سال گذشته ۰.۲ متر مربع به سرانه فضای آموزشی کشور افزوده شده است.

رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور گفت: امسال ۱۴ هزار و ۷۰۰ کلاس درس در سراسر کشور افتتاح می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha