رایزنی با بانک‌ها و سهام برای انجام اقدامات وقفی

تهران- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: چنانچه وقف پول، جاری و ساری شود شاهد اتفاقات خوبی در جامعه خواهیم بود به گونه‌ای که با بانک‌ها و برای وقف سهام در حال رای‌زنی هستیم تا مردم در صورت تمایل با پول و حساب وقفی خود اقدامات مناسبی انجام دهند.

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی خاموشی روز یکشنبه در مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره فرهنگی و هنری وقف چشمه همیشه جاری افزود: وقف را پیشران اهداف خود  قرار دادیم، در علوم دانش بنیان ۳۰ شرکت پیشقدم شدند و در عرصه های مختلف اعم از علمی،  صنعتی و کشاورزی با اوقاف همکاری می کنند که امید داریم در آینده ثمرات بیشتری برای مردم کشورمان داشته باشد.   

رییس سازمان اوقاف گفت: در وقف درمانی با وزارت بهداشت هماهنگی های خوبی انجام شده و  بیش از ۲۰ درصد ظرفیت درمانی بهداشتی و درمانی در کشور موقوفات است که باید این اماکن حفظ،  بازسازی و احیا شود و برای استفاده مردم در امور درمانی و بهداشتی قرار گیرد.

خاموشی افزود: در مسیر توسعه و شرعی وقف،  استفتا و سوالاتی از مقام معظم رهبری درباره وقف پول و سهام انجام شده است و ایشان فرمودند وقف،  جهادی بشری است. وقف باید مبتنی بر علوم بشری و همراه با علوم انجام‌ شود.  

وی با بیان اینکه نباید راضی به حیات دنیا شویم، گفت: اگر مخلوق خداوند هستیم باید برای بالاتر رفتن،  ایمان و عمل صالح داشته باشیم براساس آیات قرآنی،  آدم آگاه می داند، علاقه انسان به مال خود علاقه ای واقعی نیست.  واقفان باتقوا هستند؛  باید دامان متقین پر باشد از تقوا تا در مسیر خود ثابت شده و سکان این کشتی نجات چیزی جزء علم و صبر نیست.

حجت الاسلام و المسلمین خاموشی گفت: چنانچه به یکدیگر کمک کنیم، مشکلات کشور حل خواهد شد اما برای رسیدن به اهداف متعالی باید قدرتمند باشیم.  

وی درباره واقفان جدید اظهار داشت: وقف های زیادی در حال تحقق است اما  برخی واقفان گفته اند راضی نیستند اسمی از آنها برده شود.

رییس سازمان اوقاف با بیان اینکه حفظ موقوفات بسیار مهم است،  گفت: اولین گام باید برای حفظ و نگهداری موقوفات باشد،  نیات واقفان در مسیر خود آن ها باید اجرا شود،  انضباط در نیات واقفان  بسیار مهم است براین اساس باید در این نیات اصلی یعنی همان نیات وقف، گزارشی مبسوط توسط سازمان به مردم ارائه شود.

حجت‌الاسلام غلامرضا عادل، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف در این جشنواره با ارائه گزارشی درباره برگزاری این جشنواره گفت: فراخوان هفتمین جشنواره در هفته وقف در سال گذشته اعلام شد و جشنواره  هفتم با رسیدن پنج هزار اثر فاخر  به دبیرخانه در هشت بخش و ۲۷ رشته در استان های مختلف کشور برگزار شد.

به گفته وی این جشنواره با کمترین هزینه اجرا شد و ثمرات فراوانی داشت و بیش از ۲۰۰ نفر برگزیده شدند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha