بنیاد برکت تا آخر هفته ۱.۵ میلیون دُز واکسن به وزارت بهداشت می‌دهد

تهران- ایرنا- رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و مدیرعامل بنیاد برکتِ اعلام کرد: تا آخر این هفته یک و نیم میلیون دُز واکسن دیگر تحویل وزارت بهداشت خوهد شد و با راه اندازی خط دوم و سوم ظرفیت تولید واکسن افزایش خواهد یافت.

محمد مخبر روز یکشنبه در حاشیه مراسم افتتاح همزمان ۱۵۰ مدرسه و ۱۵۰ مرکز فرهنگی شامل کتابخانه و مسجد در سراسر کشور در پاکدشت گفت: برخی اصرار دارند که بنیاد برکت نتوانسته است به تعهدات خود عمل کند در حالی که ما براساس آنکه اواخر فروردین مجوز واکسن صادر شد، در خرداد عملیات تولید آغاز و با وجود وقفه ۴۰ روزه، بیش از ۵ میلیون دُز واکسن معادل ۳۵ درصد کل واردات کشور تولید کردیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اظهار داشت: در حال حاضر هر هفته یک میلیون دُز واکسن در خط یک تولید می‌شود و با راه اندازی خط دو و سه تا اوایل شهریور، این ظرفیت افزایش چند برابری پیدا می‌کند.

وی در جمع خبرنگاران گفت: یکی از اقدمات مهم بنیاد برکت که از ابتدای تشکیل آن مورد تأکید رهبر معظم انقلاب نیز بود، ورود بر امر مدرسه سازی است و قرار شده بود که این بنیاد هزار مدرسه احداث کند ولی هم اکنون بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ قرارداد برای احداث مدرسه منعقد شده و ۸۰ درصد آن معادل هزار و ۶۵۰ مدرسه احداث شده است.

مخبر گفت: علاوه بر این، هزار و ۷۷۰ مسجد و مرکز فرهنگی در سراسر کشور در حال احداث است که از این مجموع، هزار و ۴۵۰ مرکز فرهنگی افتتاح شده است.

وی افزود: ابتدای سال ۱۴۰۰ بنا را بر این گذاشتیم تا طی دو سال، هزار مدرسه کانکسی کشور تبدیل به مدرسه دائم شود که تا مهرماه امسال، ۳۰۰ مدرسه و تا پایان سال ۲۰۰ مدرسه کانکسی به مدرسه دائم تبدیل می‌شوند.

مدیرعامل بنیاد برکت اظهارداشت: در سال آینده نیز ۵۰۰ مدرسه کانکسی دیگر به مدرسه دائم و ۲۰۰ مدرسه معمولی توسط بنیاد برکت احداث و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha