افزون‌بر یک تن موادمخدر در سیستان و بلوچستان کشف شد

زاهدان- ایرنا- فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از هلاکت یک قاچاقچی، دستگیری سه سوداگر مرگ و کشف یک تن و ۲ کیلوگرم مواد افیونی در درگیری مسلحانه تکاوران پلیس استان با قاچاقچیان مسلح خبر داد. 

سردار احمد طاهری روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با اشراف اطلاعاتی خود به سرنخ هایی دست یافتند که نشان می‌داد اعضای یک باند مسلح و سازمان یافته قاچاق مواد افیونی قصد انتقال محموله بزرگ مواد مخدر از خاش به  ایرانشهر و سپس قاچاق آن به نقاط مرکزی کشور را دارند.
وی افزود: در همین رابطه عصر روز گذشته پلیس مبارزه با مواد مخدر خاش و ایرانشهر با پشتبانی اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در قالب چند تیم عملیاتی به رصد و کنترل مسیر تردد قاچاقچیان پرداخته و سرانجام اعضای این باند مسلح را که با سه دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ در حال جا به جایی محموله مواد مخدر، حوالی روستای "سرجوب" ایرانشهر  بودند شناسایی و به آنها دستور ایست دادند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: سوداگران مرگ با مشاهده عوامل انتظامی بدون توجه به اخطارهای صادره، به سمت مأموران انتظامی تیراندازی و درگیری مسلحانه آغاز شد.
وی بیان کرد: در این درگیری مسلحانه که حدود یک ساعت ادامه داشت بر اثر آتش پر حجم تکاوران پلیس، یک نفر از سوداگران مرگ به هلاکت رسید و سه قاچاقچی دیگر نیز دستگیر شدند.
سردار طاهری ادامه داد: ماموران در بازرسی از خودروهای توقیفی از قاچاقچیان و همچنین پاکسازی منطقه، یک تن و ۲ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک را به همراه یک قبضه سلاح کلاش با ۳۱ عدد فشنگ جنگی و یک دستگاه بی سیم دستی کشف کردند.
وی با اشاره به معرفی متهمان پرونده به مراجع قضائی خاطر نشان کرد: مأموران نیروی انتظامی استان در گلوگاه‌ها و ورودی های قاچاق مواد افیونی حضوری فعال دارند و در راه مبارزه با این پدیده شوم و خانمان سوز از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.🛃 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha