۲۲ هزار پرس اطعام علوی در قزوین توزیع شد

قزوین – ایرنا – مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: ۲۲ هزار پرس اطعام علوی به مناسبت فرارسیدن عید غدیر در مناطق محروم استان قزوین توزیع شد.

حجت الاسلام سید مصطفی مجیدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح اطعام علوی چندین سال است که به مناسبت فرارسیدن عید غدیر خم در سازمان اوقاف و امور خیریه همراه با سایر حرکت های مردمی و سازمانی به اجرا درآمده و برکات زیادی را به همراه داشته است.

وی افزود: برهمین اساس این اداره کل در استان قزوین در عید غدیر امسال اقدام به توزیع هزاران پرس غذای گرم در مناطق محروم استان قزوین کرده است.

این مسوول گفت: از این تعداد، چهار هزار و ۵۰۰ غذای گرم در سطح شهرستان البرز، ۲ هزار و ۵۰۰ پرس غذای گرم از محل مشارکت مردمی و عواید موقوفه مرحوم حاج محمد حسین خزانه در شهر الوند، یک هزار و ۵۰۰ پرس غذای گرم با مشارکت موقوفه مسجد جامع محمدیه، ستاد مردمی، هیات رزمندگان اسلام در شهر محمدیه و ۷۰۰ پرس غذای گرم در شهر بیدستان توزیع شده است.

مجیدی اضافه کرد: علاوه بر این تعداد یک هزار پرس غذای گرم در روستای حصار خروان و ۱۲ هزار پرس غذای گرم در روستاهای شهرستان قزوین توزیع شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین اظهار داشت: امیدواریم این سنت پسندیده هر سال در بین مردم مورد اسقبال بیشتری قرار بگیرد تا بدین وسیله بتوانیم شاهد برپا شدن هر چه باشکوه تر عید غدیر در بین مردم باشیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha