انعقاد ۶۰۰ میلیارد تومان قرارداد رفع نیازهای فناورانه صنایع

تهران- ایرنا- مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری وشکوفایی گفت: این صندوق با برگزاری رویدادهای رفع نیازهای فناورانه صنایع مختلف، موفق به انعقاد ۴۵ قرارداد با حجم ۶۰۰ میلیارد تومان بین شرکت های دانش بنیان و صنایع شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه وآموزش ایرنا، مرضیه شاوردی امروز - یکشنبه - در رویداد مجازی تبادل فناوری در حوزه حمل و نقل نوین که به همت صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، افزود: صندوق نوآوری را مولود قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان است که به عنوان متولی تامین منابع مالی برای شرکت‌های دانش بنیان تاسیس شده است.

وی خاطرنشان کرد: صندوق صندوق نوآوری و شکوفایی خدمات در چهار دسته ارایه می کند که در دسته اول تسهیلات مالی  است که در دوره‌های مختلف چرخه عمر شرکت‌ها به آنها اعطا می‌شود که از آن جمله می‌توان به "تسهیلات نمونه سازی" با بهره چهار درصد برای توسعه نمونه صنعتی به شرکت‌ها اشاره کرد.

وی ادامه داد: تسهیلات قبل از تولید صنعتی و سرمایه در گردش با نرخ بهره ۱۱ درصد و اعطا خدمات لیزینگ و استصناع به خریداران با نرخ ۸ تا ۹ درصد را از دیگر تسهیلات مالی به شرکت ها است.

مدیر توانمند سازی صندوق نوآوری وشکوفایی یادآور شد: تامین دفاتر کاری برای شرکت‌ها نیز از دیگر خدمات حمایتی این صندوق به شمار می‌رود.

شاوردی، دسته دوم خدمات این صندوق را ضمانت نامه دانست و تاکیدکرد: ضمانت نامه‌های صادر شده از سوی این صندوق ضمانت نامه‌های معتبر بانکی است،.

وی یادآور شد: دسته سوم خدمات حمایتی ما در قالب هم سرمایه گذاری است که طی آن با همکاری سایر فعالان زیست بوم فناوری به شرکت‌های فناور و استارتاپ‌ها اعطا می‌شود.

مدیرتوانمند سازی صندوق نوآوری و شکوفایی خدمات بلاعوض شامل ارایه آموزش، مشاوره، برگزاری رویدادهای فناورانه، مالکیت فکری و شناسایی دارایی‌های فکری و اخذ استانداردها و حضور شرکت‌ها در نمایشگاه‌های خارجی را دسته سوم خدمات حمایتی صندوق نوآوری و شکوفایی نام برد.

شاوردی به برگزاری رویداد امروز در حوزه حمل و نقل نوین اشاره کرد و گفت: با برگزاری این رویدادها در تلاش هستیم تا طرف عرضه و تقاضا را به یکدیگر نزدیک کنیم که برای این منظور ابزارهای متنوعی را طراحی کردیم که نظرات هر دو طرف عرضه و تقاضا را پوشش می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون رویدادهای رفع نیازمندی‌های فناورانه در حوزه‌های مختلف برگزار شده است، اظهار داشت: در سال ۹۸، ۱۴ رویداد برگزار شد که از مدیریت هوشمند شروع شد و تا رویدادهایی در زمینه مبارزه با قاچاق کالا، رباتیک، نفت و گاز، آتش نشانی و خدمات ایمنی ادامه یافت و از آنجایی که در سال ۹۸ این رویدادها به صورت حضوری برگزار شده بود، امکان مذاکرات B&B برای طرف‌های عرضه و تقاضا فراهم بوده است.

این مسوول در صندوق نوآوری و شکوفایی تصریح کرد: در سال ۹۹، ۱۱ مورد رویداد برگزار شده است، در جریان برگزاری این رویدادها، قراردادهایی برای اجرای پروژه‌ها برگزار شده که تاکنون ۴۵ قرار داد با حجم ۶۰۰ میلیارد تومان منعقد شده است.

شاوردی ادامه داد: طی این رویدادها از سوی صنایع مختلف یک هزارو ۹۹۰ نیاز فناورانه ارائه و ۳ هزار و ۱۸۹ جلسه مذاکره برگزار شد.

وی به برگزاری رویداد امروز اشاره کرد و گفت: در رویداد امروز ۲۲ نیاز فناورانه از سوی صنایع مرتبط با حمل و نقل ارایه شده و از سوی دیگر ۸۰۰ شرکت فناوری در این حوزه شناسایی شدند که ۹۸ شرکت برای حضور در این رویداد آمادگی خود را اعلام کردند.

مدیرتوانمند سازی صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: در نهایت ۲۳ شرکت برای حضور در این رویداد و نمایش دستاوردهای خود انتخاب شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha