استاندار: ثبت جهانی اورامانات شیرینی روز ملی کرمانشاه را مضاعف کرد

کرمانشاه - ایرنا - استاندار کرمانشاه پنجم مرداد مصادف با روز ملی کرمانشاه را نقطه عطفی در تاریخ این استان دانست و گفت : در همین روز ۱۳۹ کشور جهان به ثبت جهانی اورامانات رای مثبت دادند و این اتفاق، شیرینی روز ملی کرمانشاه را مضاعف کرد.

به گزارش ایرنا؛ «هوشنگ بازوند» روز یکشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کرمانشاه در دفتر امام جمعه با قدردانی از مجموعه مدیران استانی و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ثبت روز ملی کرمانشاه، افزود: امسال فرصت چندانی برای مردمی کردن روز ملی کرمانشاه نداشتیم و این در حالی است که این روز وقتی ارزشمند است که مردم پای کار باشند و این موضوع در افکار عمومی جامعه نمود و بروز داشته باشد.

وی ضمن تشکر از سپاه پاسداران برای حضور سردار سلامی و سخنرانی وی در روز ملی کرمانشاه گفت : اما امسال به دلیل برخی شرایط روز ملی کرمانشاه در افکار عمومی مطرح نشد به عنوان نمونه کار سختی نبود که رانندگان اتوبوس به خاطر این روز کرایه نگیرند، پزشکان ۵۰ درصد ویزیت را تخفیف بدهند و یا رانندگان تاکسی تا ظهر رایگان به مسافران خدمات ارائه دهند تا این روز در ذهن مردم ماندگار شود.

پنجم مرداد سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد در سال ۶۷ به نام روز ملی کرمانشاه نامگذاری شده است.

تمایل به انعکاس اخبار منفی و کذب در کرمانشاه بالا است

بازوند در بخش دیگری از صحبت‌های خود در خصوص سیاست‌های شورای فرهنگ عمومی استان هم گفت: امروز در کرمانشاه تمایل به انعکاس اخبار منفی و کذب بالا است به عنوان نمونه آلودگی آب یا عدم اطمینان مردم به واکسن زدن از این موارد است و شورای فرهنگ عمومی باید روی این موضوعاتی که در کف خیابان اتفاق می‌افتد برنامه‌ریزی و راهکار ارائه دهد.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه با اشاره به اینکه از ابتدای انقلاب تاکنون هزینه‌های فراوانی در بخش فرهنگ جامعه صرف شده است، گفت: نباید کارهای فرهنگی را به پول وصل کنیم کما اینکه کم هم هزینه نشده اما آیا این هزینه‌های صرف شده امروز اثرات مثبتی در جامعه داشته است؟

در پیک پنجم کرونا شرایط بدی داریم

بازوند با اشاره به اینکه در پیک پنجم کرونا شرایط بدی داریم گفت: همیشه در ابتدای هر پیک حدود ۲۰۰ بستری داشتیم اما امروز ۶۲۵ بستری، ۱۵۰ بستری در بخش مراقبت‌های ویژه و ۲۴ بیمار بدحال داریم و این یعنی اینکه تا ۲ هفته دیگر تعداد کشته‌های ما بسیار بالا می‌رود.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه همه باید به سهم خود پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا این پیک را با کمترین خسارت به پایان برسانیم افزود : ۱۶ درصد مردم دوز اول واکسن را تزریق کردند اما در تزریق دوز دوم که مهمتر هم است عقب هستیم که انتظار می‌رود با توجه اینکه استان کرمانشاه مرزی است سهمیه این استان در تخصیص واکسن افزایش یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha