دانشگاه پزشکی فسا خواستار اعلام وضع اضطراری کرونایی در این شهرستان شد

شیراز-ایرنا-رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا از معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه این شهرستان درخواست اعلام وضعیت فوق العاده و اضطراری به دلیل وضعیت وخیم شیوع کرونا کرد.

علی اصغر خالقی رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا با نوشتن نامه از علیرضا فیروزی معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه این شهرستان خواستار اعلام وضعیت فوق العاده و اضطراری و تعطیلی ۱۰ روزه شد.

متن درخواست او چنین است: نظر به طغیان بسیار گسترده و افزایش چشمگیر بیماران سرپایی و بستری و نگرانی از تداوم وضع موجود و عدم ظرفیت لازم برای بیماران نیازمند خدمات بستری، ضمن تقاضای وضعیت فوق العاده و اضطراری، پیشنهاد می گردد که کلیه ادارات و سازمان ها بجز بخش خدمات اضطراری و کلیه صنوف بجز تامین کنندگان مایحتاج اصلی و ضروری و همه مراسمات و جلسات اداری و مذهبی به مدت ۱۰ روز تعطیل گردند.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰ کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی فسا یکشنبه اعلام کرد :در ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان فسا ۴ نفر در اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند.

صادق مهدوی نیا اظهار داشت: فوتی های کرونایی روز گذشته در فسا در سنین  ۴۴، ۵۴، ۷۶ و ۸۱ سال قرار داشتند.
وی اضافه کرد: در این مدت ۸۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا نیز در این شهرستان شناسایی شدند.
 مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت:ظرفیت بخش های ویژه کرونا در بیمارستان  تکمیل شده است و سایر بخش ها و تخت های بیمارستانهای فسا در حال پرشدن با بیماران کرونایی بد حال است.

مهدوی نیا ادامه داد: رنگ شهرستان قرمز و خیلی پرخطر است و بهتر شدن وضعیت به رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم کاهش حساسیت مردم و مسوولین بستگی دارد.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت کرونا به ایرنا گفت: هم‌اینک از مجموع ۳۶ شهرستان این استان، ۲۹ شهرستان از جمله شیراز در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

عبدالرضا قاسم‌پور، افزود: پنج شهرستان استان هم در وضعیت نارنجی و ۲ شهرستان هم در وضعیت زرد است.
وی ادامه داد: شیراز، آباده، ارسنجان، استهبان، سپیدان، فسا، مرودشت، جهرم، خفر، داراب، زرین دشت، کوه‌چنار، کازرون، کوار، خنج، لارستان، گراش، لامرد، زرقان، ارسنجان، پاسارگاد، بیضا، سرچهان، نی‌ریز، ممسنی، فیروزآباد، قیر و کارزین، خرامه و بختگان شهرستان‌های قرمز استان هستند.
او اظهار داشت: اقلید، سروستان، مُهر، بوانات و رستم در وضعیت نارنجی و ۲ شهرستان فراشبند و خرم بید هم در وضعیت زرد قرار دارند.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت کرونا گفت: در شرایط فعلی که در پیک پنجم کرونا قرار داریم و حتی هنوز به قله هم نرسیده‌ایم، تعداد مبتلایان به کرونا در استان از بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر در روز به ۵۰۰ نفر رسیده و این آمار همچنان افزایشی است.

ششم مرداد نیز  معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با توجه به شیوع کرونا و افزایش تعداد مبتلایان در مقایسه با موج‌های قبل، نیاز است که وضعیت اضطراری در استان فارس و کلانشهر شیراز اعلام شود.

عبدالرسول همتی، در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا در شیراز افزود: در موج جدید علاوه بر افزایش تعداد مبتلایان، سن ابتلا و سن فوتی‌ها هم کاهش یافته و بیماری بیشتر جوانان و افراد میان سال را درگیر کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha