وخامت اوضاع منابع آبی به علت فقدان درک از ماهیت پیچیده حکمرانی آب

تهران- ایرنا- معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفای نوشت: آنچه مساله آب در ایران را در چند دهه گذشته وخیم‌تر کرده، فقدان درک از ماهیت پیچیده و متاثر از سطوح مختلف حکمرانی آب در کشور است.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، "قاسم تقی زاده خامسی" در صفحه اینستاگرام خود نوشت: این نبود درک، سبب شده با ساده انگاری مساله آب در ایران، هر روز پوپولیسم برای دست‌آویز کردن آن در جهت بهره‌برداری اغراض سیاسی و اقتصادی فعالتر شود.

وی ادامه داد: این درحالی است که جهان با رویکردهای "سیستم های پیچیده انطباقی " از تقلیل گرایی موضوع کمبود آب که می تواند حیات تمدن های بشری را تحت تاثیر قرار دهد به شدت دوری می کند.

معاون وزیر نیرو نوشت: اگر همه راه‌های درست را هم برای مدیریت منابع آب کشور در پیش بگیریم، اینکه ما در اقلیم خشک قرار گرفته ایم و منابع آبی کافی نیست حقیقت گریزناپذیر است.

تقی زاده خامسی افزود: در دورانی سخت از در افتادن با پیچیدگی های پرخطر، اقتصاد سیاسی، ضرورت های تغییر الگوی توسعه، در گیر شدن با ذینفعان ریز و درشت و همه الزام های ناشی از اصلاح در سیستم های پیچیده را پیش رو خواهیم داشت که تلخی های خود را دارد.

وی نوشت: پوپولیسم در قالب یک واقعیت، ده‌ها دوروغ را در جهت فریب جامعه و هدایت به سمت و سوی خواسته های نامشروع خود استفاده می کند به خصوص در روزهای اخیر که شاهد فرصت طلبی های جاه طلبانه افرادی هستیم که اتفاقا باعث و بانی شرایط موجود هستند.

معاون وزیر نیرو افزود: تلاش می شود در روزهای آینده واقعیات منابع آبی کشور مطرح شود تا گامی باشد برای آگاهی عمومی و دوری از پوپولیسم آبی باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha