آغاز واکسیناسیون فرهنگیان در اهواز

اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت شرق اهواز گفت: واکسیناسیون معلمان از امروز یکشنبه طبق برنامه از پیش تعیین شده در اهواز آغاز شد.

به گزارش ایرنا امراله مردانی روز یکشنبه در نشست شورای سلامت که در محل فرمانداری اهواز برگزار شد افزود: واکسیناسیون معلمان اهواز از امروز در سالن شهید سالمی واقع در بلوار اصلی سپیدار به همت مرکز بهداشت شرق اهواز آغاز شده است.

وی با بیان اینکه ناحیه ۲ آموزش و پرورش اهواز اسامی چهار هزار و ۸۰۰ نفر معلم را اعلام کرده است گفت: واجدان شرایط می توانند از امروز با در دست داشتن کارت ملی به مرکز تجمیعی تزریق واکسن مراجعه کنند.

رییس مرکز بهداشت شرق اهواز گفت: طبق سند ملی واکسیناسیون همزمان با گروه‌های سنی، دیگر گروه‌های شغلی اولویت دار با اعلام قبلی واکسینه می شوند تا جمعیت بیشتری در اهواز، زیرپوشش واکسیناسیون قرار گیرند.

وی با بیان اینکه به لحاظ سهمیه واکسن مشکلی نداریم افزود: از جامعه هدف، درخواست داریم برای تزریق واکسن به مراکز تجمیعی مراجعه کنند زیرا این مکان‌ها به لحاظ وسعت بزرگتر بوده و امکان انتشار بیماری در آنها کمتر است.

مردانی در خصوص روند شیوع کرونا در شرق اهواز نیز گفت: هم اکنون روزانه حدود یک هزار و ۲۵۰ نفر به مراکز بهداشتی منتخب در شرق اهواز مراجعه می‌کنند که حدود ۵۰ درصد این افراد مثبت کرونایی هستند، این موضوع نشان دهنده افزایش روند بیماری در اهواز نسبت به هفته‌های گذشته است. 

رییس مرکز بهداشت شرق اهواز گفت: با توجه به شرایط استان‌های همجوار به لحاظ شیوع کرونا و نیز قرمز شدن ۹ شهرستان خوزستان، نگران روند افزایش بیماری در اهواز هستیم و از مردم تقاضا داریم بیش از گذشته رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

وی با اشاره به میزان ۵۰ درصدی رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جانب مردم در شهرستان اهواز گفت: برای کنترل بیماری و کاهش بستری در بیمارستان های درگیر کرونا رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی ضروری است.

به گزارش ایرنا هم اکنون ۹ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۹ شهرستان نارنجی و ۹ شهرستان زرد کرونایی هستند.

سالن خلیج فارس (نمایشگاه بین المللی کیانپارس)، کتابخانه مرکزی (جاده ساحلی)، سالن بانک صادرات (کوی مجاهد)، سینما هلال (جنب پل لشکر)، مجتمع امام رضا (ع) (شهرک نفت)، مجتمع فرهنگی ورزشی شهید تندگویان ( میدان پنج نخل)، مجتمع فرهنگی شهید قاسم سلیمانی (ملی راه - خیابان زاویه)، سالن ورزشی شهید سالمی ( سپیدار بولوار فنی  و حرفه ای) هشت مرکز تجمیعی واکسیناسیون در اهواز هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha