یزدانی: امیدوارم بتوانم دل هموطنانم را شاد کنم

توکیو- ایرنا- آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم ایران در بازی‌های المپیک توکیو گفت: تلاش می‌کنم تا با دعای خیر مردم و کمک خدا در المپیک، دل هموطنانم را شاد کنم.

به گزارش ایرنا، حسن یزدانی در بدو ورود به دهکده بازی‌های المپیک اظهار داشت: هر کسی به المپیک می‌آید قطعا از آمادگی بالایی برخوردار است و نباید هیچ حریفی را در این بازی‌ها دست کم گرفت.

وی افزود: همه رقبا قوی هستند اما کشتی‌گیران روس و آمریکایی نسبت به سایر رقبا شرایط بهتری دارند و شناخته شده تر هستند.

آزادکار وزن 96 کیلوگرم ایران افزود: باید برنامه ریزی کرد تا با دعای خیر هموطنان و کمک خدا بتوانیم در این مسابقات دل مردم را شاد کنیم.

مسابقات کشتی آزاد در بازی‌های المپیک روزهای ۱۳ تا ۱۶ مردادماه برگزار می‌شود. در روزهای ۱۳ و ۱۴ مرداد نمایندگان کشورمان در سه وزن ۵۷ و ۸۶ کیلوگرم یعنی «رضا اطری» و «حسن یزدانی» به مصاف حریفان خواهند رفت.

همچنین مبارزه‌های وزن ۷۴ کیلوگرم و ۱۲۵ کیلوگرم در روزهای ۱۴ و ۱۵ مرداد خواهد بود که «مصطفی حسین‌خانی» و «امیرحسین زارع» نمایندگان کشورمان خواهند بود. و مبارزه وزن‌های ۹۷ و ۶۵ کیلوگرم نیز روزهای ۱۵ و ۱۶ مردادماه برگزار می‌شود که «محمدحسین محمدیان» و «مرتضی قیاسی» ۲ نماینده دیگر کشورمان در المپیک هستند.

یزدانی یکی از چهره‌های سرشناس در بازی‌های المپیک است. بنابر اعلام اتحادیه جهانی کشتی او در کنار عبدالرشید سعدالله‌یف، کایل اسنایدر و طاها آکگل ۴ طلایی المپیک هستند که در توکیو نیز حضور دارند.

او سابقه رویارویی با بیشتر مدعیان این وزن شامل دیپاک پونیا، ناظم آمینه، آرتور نایفونوف، علی شعبان‌اف و دیوید تیلور آمریکایی را در کارنامه دارد.

یزدانی مقابل همه مدعیان به پیروزی دست یافته و تنها در جام جهانی ۲۰۱۷ کرمانشاه و پیکارهای جهانی ۲۰۱۸ مجارستان مقابل دیوید تیلور آمریکایی مغلوب شد و به طور حتم مبارزه ۲ مدعی اصلی کسب مدال طلا در این وزن در بازی‌های المپیک توکیو از حساس‌ترین و جذاب‌ترین کشتی‌ها به شمار می‌رود و بسیاری از کشتی دوستان ایران و سراسر جهان منتظر رویارویی این ۲ نفر هستند.

اسامی آزادکاران حاضر در وزن ۸۶ کیلوگرم در بازی‌های المپیک توکیو:

حسن یزدانی (ایران): طلای المپیک/ ۲ طلا، یک نقره و یک برنز جهان/ طلای بازیهای آسیایی/ طلای جوانان جهان / طلای قهرمانی آسیا

دیپاک پونیا (هند): نقره قهرمانی جهان/ نقره و برنز قهرمانی آسیا

مایلس ناظم آمینه (سن مارینو)

آرتور نایفونوف (روسیه): برنز قهرمانی جهان/ ۳ طلای قهرمانی اروپا/ برنز امیدهای جهان

استفان ریچموت (سوییس): برنز قهرمانی جهان

کارلوس مندز (کلمبیا)

اکرکم آگیومور (نیجریه)

فاتح بنفردجلاه (الجزایر)

دیوید تیلور (آمریکا): طلای سال ۲۰۱۸ جهان/ ۳ طلای پان‌آمریکن

پول ادینسون گریفو (پرو)

علی شعبان‌اف (بلاروس): ۴ مدال برنز قهرمانی جهان/ نقره بازیهای اروپایی/ ۲ برنز قهرمانی اروپا

عثمان گوجن (ترکیه): برنز امیدهای جهان

جاورایل شاپیف (ازبکستان)

زوشن لین (چین)

سوسوکه تاکاتانی (ژاپن): نقره سال ۲۰۱۴ جهان

بوریس ماکویف (اسلواکی): نقره جهان/ برنز قهرمانی اروپا

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha