۱۰ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۱۴
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84422482
۰ نفر

برچسب‌ها

پیش بینی بانک مرکزی روسیه از افزایش تورم در این کشور

مسکو - ایرنا - الویرا نبیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه با هشدار نسبت به تداوم افزایش نرخ تورم در این کشور پیش بینی کرد که افزایش مداوم قیمت ها در روسیه بلند مدت خواهد بود.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، الویرا نبیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه در مصاحبه با فایننشال تایمز گفت: افزایش مداوم سطح عمومی قیمت کالاها و خدمات در روسیه یک پدیده بلند مدت خواهد بود؛ معضلی که به گفته وی یکبار دیگر هم در اواخر دهه ۱۹۹۰ و ۲۰۰۰ میلادی نیز در این کشور رخ داد.

رئیس بانک مرکزی روسیه اظهار داشت: وقتی شرایط پایدار تر بود انتظارات تورمی بیشتر مهار می شد و جمعیت ما در مدت زمان بسیار کوتاهی در نرخ تورم پایین زندگی می کردند، اما این وضعیت به خاطر  همه گیری کرونا پایدار نماند.  

نبیولینا تاکید کرد که بانک مرکزی به سیاست های پولی خود برای کنترل تورم ادامه می دهد. در عین حال، به گفته وی، چنین اقدامات اضطراری نباید طولانی شود چون توسعه تولید در کشور ضروری است.

رئیس بانک مرکزی روسیه افزود که با هدف مبارزه با فقر در این کشور، بانک مرکزی تلاش می کند تورم را از ۴ درصد فعلی به ۲ یا ۳ درصد در پاییز امسال برساند.

پیشتر، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه خاطرنشان کرد که بهبود سریع بخشهای کلیدی اقتصاد این کشور منجر به افزایش قیمتها شد که کمی از اهداف مورد نظر فراتر رفت. به گفته وی، دولت و بانک مرکزی هم در سطح اقدامات کلان اقتصادی و هم در زمینه کنترل بخشی با تورم مقابله می کنند.

الویرا نبیولینا رئیس بانک مرکزی روسیه پیشتر پیش بینی کرده بود که همه گیری و طرح قرنطینه خانگی باعث کاهش تولید ناخالص ملی روسیه تا دو درصد شود.  

به گفته وی، تجربه دیگر کشورها نشان می‌دهد قرنطینه خانگی در ابعاد کشوری می‌تواند باعث کاهش دو درصدی تولید ناخالص ملی شود. اما برآیند تاثیر آن بستگی به زمانی خواهد داشت که تدابیر محدود کننده بکار گرفته می شود.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha