۱۰ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۰۴
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 84422467
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

حمله راکتی به فرودگاه قندهار افغانستان؛ پروازها را متوقف کرد

کابل - ایرنا - رئیس فرودگاه قندهار افغانستان اعلام کرد که اصابت سه راکت به فرودگاه این شهر باعث توقف پروازها در دومین شهر بزرگ این کشور شده است.

به گزارش ایرنا،«مسعود  پشتون» رئیس فروگاه قندهار  گفت که شب گذشته (شنبه) ۳ راکت به سمت فرودگاه قندهار شلیک شده که ۲ راکت‌ به باند فرودگاه اصابت کرده و در نتیجه پروازهای این فرودگاه متوقف شده است.

وی افزود: کار بر روی تعمیر باند فرودگاه در جریان است . 

رئیس فرودگاه قندهار افغانستان در باره تلفات و خسارات این حمله توضیح بیشتری نداد.

فرودگاه قندهار یکی از مهمترین فرودگاه‌های افغانستان که طی ۲۰ سال گذشته یکی از پایگاه های مهم نظامیان آمریکایی در  این کشور بود که پس از خروج آنها به ارتش افغانستان واگذار شد.

این  فرودگاه قندهار برای پشتیانی نیروهای امنیتی افغانستان برای سرکوب طالبان و عدم تصرف دومین شهر بزرگ افغانستان نقش حیاتی را ایفا می‌کند.

این حملات در حالی صورت می‌گیرد که از چند روز گذشته طالبان حملات خود را به شهر هرات و شهر لشگرگاه تشدید کرده و این دو شهر مهم طی روزهای گذشته شاهد درگیری شدید میان نیروهای امنیتی و طالبان بوده است. 

گرو ه طالبان شماری زیادی از شهرستان های قندهار از جمله مرز تجارتی اسپین بولدک با پاکستان را نیز در کنترل خود گرفته و اکنون جنگ در اطراف شهر قندهار بین نیروهای دولتی و افراد طالبان ادامه دارد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha