۱۰ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۱۳
کد خبرنگار: 2104
کد خبر: 84422453
۰ نفر

برچسب‌ها

شهرهای با وضعیت قرمز کرونا در کردستان افزایش یافت

سنندج - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: با تداوم روند بی توجهی به رعایت دستورالعملهای بهداشتی، مریوان هم به جمع شهرهای با وضعیت قرمز کرونا پیوست.

محمدابراهیم زارعی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر شهرهای سنندج و بیجار و مریوان در وضعیت قرمز، دهگلان، کامیاران و قروه در وضعیت نارنجی و دیواندره، سقز، بانه و سروآباد در وضعیت زرد قرار دارند.

وی افزود: در حال حاضر شیب شیوع کرونا در استان افزایشی است و در صورت بی توجهی به رعایت دستورالعملهای بهداشتی، ورود به موجهای بعدی دور از انتظار نیست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان درباره فعالیت دستگاههای اجرایی گفت: فعالیت مشاغل حساس در شهرهای قرمز استان با توجه به تاثیرگذاری آن در شیوع بیشتر بیماری با محدودیتهای جدیدی روبرو می شود.

زارعی  هر مرحله از کرونا مشمول دستورالعمل خاصی اعلام و اضافه کرد: وقتی شهری نارنجی و قرمز می‌شود بیش از بیماریابی، اعمال محدودیت‌های شدید برای کاهش گردش ویروس لازم است که این محدودیت ها بر اساس مصوبه ها و دستورهای ستاد مقابله با کرونا اعمال می شود 

وی گفت: در شهرهای قرمز دستگاههای ارائه دهنده خدمات ضروری و ماموریتهای اساسی و مدیریت شهری با تشخیص بالاترین مقام مسوول استانی می توانند نسبت به کاهش تا ۵۰ درصد کارکنان اقدام کنند ولی این کاهش نباید منجر به خللی در ارائه خدمات شود.

زارعی افزود: این وضعیت در شهرهای نارنجی تا یک سوم کارکنان است و در شهرهای با وضعیت زرد ۱۰۰ درصد کارکنان دستگاههای ارائه دهنده خدمات ضروری و ماموریتهای اساسی و مدیریت شهری و دیگر ادارات دو سوم آنان حضور خواهند داشت.

وی یادآور شد: در شهرهای قرمز فقط مشاغل گروه یک و ضروری مجاز به فعالیت هستند که شامل مراکز زیرساختی، اداره‌ها و مراکز نظامی، داروخانه‌ها، مراکز درمانی و بهداشتی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، میادین میوه و تره‌بار، سوپر مارکت‌ها، میوه فروشی‌ها، کارخانه های تولیدی، حمل و نقل عمومی، خدمات سالمندان، خدمات ارتباط الکترونیک، چاپخانه‌ها، رسانه‌ها، خشکشویی و آرامستان‌ها است.

معاون، سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان ادامه داد: رستورانها و قهوه خانه ها بصورت پذیرایی در فضای بسته حق فعالیت ندارند و باید بیرون بر باشند و فعالیت تالارهای پذیرایی، سالنهای سینما و تئاتر، پاساژها و بازارهای سربسته، استخرهای سرپوشیده و باشگاههای ورزشی، شهرهای بازی و باغ وحش و نمایشگاههای عمومی و اختصاصی نیز محدود و ممنوع خواهد بود.

در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز شنبه ۹ مرداد ۹۸ بیمار مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شد و در حال حاضر ۳۵۵ بیمار در مراکز درمانی بستری هستند که حال ۴۶ نفر آنها وخیم و در بخش آی سی یو تحت مراقبتهای ویژه قرار دارند.

کرونا از اسفند ۱۳۹۸ تاکنون یک‌هزار و ۳۹۸ قربانی داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha