بنیاد برکت ۶۵ میلیارد ریال تسهیلات به روستاییان خراسان شمالی داد

بجنورد- ایرنا- مجری طرح‌های اشتغالزایی بنیاد برکت در خراسان شمالی گفت: این نهاد از ابتدای امسال تاکنون ۶۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به روستاییان استان پرداخت کرده است.

جواد عبدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان تسهیلات به ۱۶۵ طرح اشتغالزایی در زمینه پرورش بوقلمون، قارچ، گل های زینتی، خدمات فنی و صنایع دستی پرداخت شده است.

وی افزود: پارسال مقدار تسهیلات پرداختی به هر طرحی۴۰۰ میلیون ریال بود ولی امسال این رقم امسال به ۵۰۰ میلیون ریال نیز با بازپرداخت پنج ساله افزایش یافته است.

عبدی با بیان اینکه این تسهیلات در ۸۳ روستای خراسان شمالی پرداخت شده است، گفت: در این میان بیشترین میزان تسهیلات با ۵۰ طرح در ۱۵ روستای بجنورد پرداخت و کمترین آن نیز با ۱۲ طرح در ۹ روستای فاروج پرداخت شده است.

وی افزود: اینک هزار و ۱۱۳ فقره پرونده دیگر نیز برای دریافت تسهیلات به بانک های پارسیان، صادرات، سپه، مهر و صندوق کارآفرینی امید معرفی شده اند و بزودی تسهیلات اشتغالزایی روستایی را دریافت خواهند کرد.

بنیاد برکت براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و با ﺣﻤﺎﻳﺖ ﺳﺘﺎد اﺟﺮایی ﻓﺮﻣﺎن ﺣﻀﺮت اﻣﺎم(ره) تاسیس شده است و در زمینه های آموزشی، بهداشتی،  برق‌رسانی، آبرسانی، مخابراتی، فرهنگی،  آبخیزداری و دامپروری فعالیت می کند.

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha