یکی از سرکردگان تروریستهای داعش در عراق به هلاکت رسید

تهران - ایرنا - «واحد مبارزه با تروریسم» عراق اعلام کرد که یکی از سرکردگان گروه تروریستی «داعش» عصر دیروز (شنبه) در استان «دیالی» به هلاکت رسید.

به گزارش امروز (یکشنبه) ایرنا به نقل از رسانه های عراق، این سرکرده گروه تروریستی داعش که «ابو سعد السمین» نام داشته، نقش عمده ای در عملیات این گروه تروریستی در بمب گذاریها و تدارکات تروریستهای انتحاری در عراق داشته است.

واحد مبارزه با تروریسم عراق همچنین اعلام کرد که مراکز اطلاعاتی این کشور موفق شدند که  هفت عنصر دیگر گروه‌های افراطی که مسئول پشتیبانی لجستیک برای داعش و دیگر گروههای تروریستی در استان «کرکوک» را داشتند، در یک عملیات اطلاعاتی دستگیر شدند.

منابع اطلاعاتی عراق هویت افراد دستگیر شده را تاکنون اعلام نکرده اند.

«یحیی رسول» سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق نیز دیروز در این ارتباط گفت که واحد مبارزه با تروریسم این کشور موفق شده یکی از سرکردگان گروه داعش در استان دیالی ملقب به «ابو سعد السمین» که نقش بزرگی در انجام عملیات‌ بمب‌گذاری و تدارکاتی برای تروریست‌های انتحاری داشت، به هلاکت رسیده است.

این مقام عراقی افزود که السمین همچنین مسئول تشکیلات گروه تروریستی داعش در تپه‌های «حمرین» را نیز بر عهده داشته است.
خبر به هلاکت رسیدن این سرکرده داعشی در حالی اعلام می‌شود که تعداد قربانیان حملات این گروه تروریستی از روز جمعه تا عصر شنبه در عراق به ۲۳ کشته رسیده است که اکثر آنها را غیرنظامیان تشکیل داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha