۴۰۰ کسب‌وکار اینترنتی در استان سمنان فعال است

سمنان- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان گفت: ۴۰۰ کسب‌وکار اینترنتی در استان فعال است که حدود نیمی از آن‌ها دارای نشان اعتماد الکترونیکی هستند.

به گزارش ایرنا، سیدیاسر حسن پور روز یکشنبه  به رسانه ها افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالان حوزه فناوری اطلاعات اصلی‌ترین نقش را در تبدیل اقتصاد سنتی به اقتصاد نوین و دیجیتالی بر عهده دارند.

وی گفت: اکنون بیش از ۴۰۰ کسب و کار اینترنتی در استان سمنان فعال است که حدود نیمی از آن‌ها دارای نشان اعتماد الکترونیکی هستند و از آنجا که در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد از اقتصاد دنیا مبتنی بر اقتصاد دیجیتال است، باید با حمایت‌های مادی و معنوی از فعالان این عرصه در اشتغال‌زایی و رسیدن به دروازه‌های نوین اقتصادی حمایت کرد.

 حسن پور با اشاره به اهمیت شرکت‌های دانش بنیان در توسعه اقتصاد استان و نقش ارتباطات و فناوری اطلاعات  در این حوزه، بیان کرد: بیش از ۳۰ درصد از شرکت های دانش بنیان استان در حوزه فاوا فعال هستند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان با تاکید بر نقش کسب و کارهای حوزه فاوا در ایجاد رونق اقتصادی،  از عزم این اداره کل برای توانمندسازی شرکت های دانش بنیان این حوزه و حضور پررنگ آن‌ها در بازارهای استان و کشور خبر داد.

وی با اشاره به شعار سال با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» و نقش شرکتهای دانش بنیان در تحقق این شعار، افزود: شناسایی و معرفی ظرفیت‌ها، استعدادها و توانمندی‌های جوانان در حوزه‌های علمی و فناورانه، توجه به نقش ارزنده نخبگان استان در اقتصاد دانش‌بنیان، می تواند زمینه ساز ایجاد اشتغال پایدار در استان شود.

وی ادامه داد:‌ لازمه ایجاد فرصت شغلی برای جوانان تحصیل کرده، توجه به شرکت های دانش بنیان است و باید بخشی از رشد اقتصادی هدف‌گذاری شده را از اقتصاد دانش‌بنیان و ارتباطات و فناوری اطلاعات تامین کرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان با اشاره به حمایت‌های وزارت ارتباطات از توسعه کسب‌وکارهای نوین در بستر فناوری اطلاعات، افزود: در این زمینه تاکنون حمایت‌های لازم از ۵۰ شرکت نوپا در این استان انجام شد و از آنجا که شرکت‌های دانش‌بنیان و نوپا به‌عنوان ابزار تجاری مدرن در جامعه امروزی تلقی می شوند، باید از این شرکت ها برای توسعه کسب و کارهای استان به نحو مطلوبی استفاده کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha