برگزاری مراسم در منازل سرعت انتقال ویروس دلتا را افزایش داده است

اردبیل-ایرنا_استاندار اردبیل وضعیت کنونی کرونا در استان را خطرناک خواند و گفت: افزایش مبتلایان به ویروس موسوم به دلتا ناشی از بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی و برگزاری دورهمی و مراسم مختلف در منازل است.

به گزارش ایرنا، اکبربهنامجو روز یکشنبه در جلسه ستاد استانی کنترل و مدیریت بیماری کرونا تصریح کرد: وضعیت نگران کننده و خطرناک است و در حال حاضر ۴۸۵ نفر در بیمارستان‌های استان و  نزدیک ۸۰ نفر در آی سی یو  بستری هستند و در شبانه روز گذشته چهار نفر نیز جان باخته‌اند.
وی افزود: اگر وضعیت به این صورت ادامه یابد احتمالا  در هفته آینده میزان بستری به ۸۰۰ تا ۹۰۰ نفر می‌رسد و تلفات هم بشدت افزایش خواهد یافت.
استاندار اردبیل اظهارکرد: موج ویروس جدید دلتا در سنین پایین هم شایع شده و باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی را با جدیت ادامه دهیم.
بهنامجو به واکسیناسیون سنین مختلف در استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر  برای سنین بالای ۵۰ سال آمادگی تزریق واکسن در استان وجود دارد و مشکلی در این زمینه نیست.
وی ادامه داد: مردم باید این واکسن رایگان را تزریق کنند و افرادی که واکسن تزریق می‌کنند در صورت ابتلا خطر فوتی و یا بستری را تجربه نمی‌کنند و اگر هم باشد به ندرت خواهد بود.
استاندار اردبیل بیان کرد: علاوه بر گروه سنی بالای ۵۰ سال به مرور تزریق واکسن برای کارکنان موسسات مالی اعتباری، کارمندان و زندانیان و بعد از آن رانندگان، خبرنگاران و اساتید دانشگاه، کادر مدارس و معلمان انجام می‌شود و به مراکزی که اعلام شده مراجعه خواهند کرد.
وی با اشاره به مشارکت یک پزشک اردبیلی در ساخت واکسن از برنامه‌ریزی برای اجرای مراکز تولید واکسن در استان با همکاری بخش خصوصی و علوم پزشکی خبر داد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha