۱۰ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۰۵
کد خبرنگار: 939
کد خبر: 84422277
۰ نفر

برچسب‌ها

 ۲۵ واحد تولیدی کاغذسازی در زنجان فعال است

زنجان - ایرنا - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان گفت: در زمان حاضر ۲۵ واحد تولیدی در زمینه کاغذسازی با میزان اشتغال زایی ۲ هزار و ۲۵۰ نفر در این استان فعال است.

علی یگانه فرد روز یکشنبه در جمع خبرنگاران  با بیان اینکه صنایع سلولزی و کاغذسازی در زمره صنایع برتر استان محسوب می شود، تصریح کرد: سهم این صنایع در تجارت ۹ ساله استان کمتر از ۶ درصد است و امیدواریم با برداشته شدن محدودیت های موجود، سهم این صنایع در تجارت خارجی همچون گذشته افزایش پیدا کند.
وی با تاکید بر اینکه اتاق بازرگانی زنجان نقش هر صنعت استان را به تفکیک در نقشه راه تجارت خارجی دیده است، خاطرنشان کرد: کاهش سهم این صنایع در تجارت خارجی استان از سال ۱۳۹۷ نسبت به سال های ۱۳۹۸ و ۹۹ قابل جبران است و افزایش صادرات صنایع سلولزی و کاغذسازی، متحول شدن تجارت استان را در پی خواهد داشت.
رئیس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه در برنامه راهبردی صنعت کشور تا افق ۱۴۰۴، صنایع سلولزی به عنوان یکی از ۱۱ صنعت منتخب در کنار صنایعی مثل؛ صنایع خودرو، فولاد، نساجی و پوشاک، سیمان قرار گرفته است، گفت: بهره برداری از واحدهای بزرگ در استان طی دهه های اخیر از جمله پارس حیات، راشاکاسپین، پاپیروس صنعت، آریا رنگ درخشان، ورود سرمایه گذاران خارجی در حوزه محصولات سلولزی به استان، تولید محصولات صادرات محور با ارزآوری بالا و پتانسیل مناسب در شهرک های صنعتی شهید شهریاری و سلطانیه جهت استقرار واحدهای سلولزی از جمله پتانسیل مناسب استان در حوزه صنایع سلولزی است.

یگانه فرد اظهار داشت:  کمبود ماده اولیه آخال (ضایعات کاغذ بازیافتی) با کمیت و کیفیت مناسب، عدم ثبات قیمت مواد اولیه، مشکلات مربوط به تأمین مواد اولیه برای تولیدکنندگان دستمال کاغذی و تأمین آب برای واحدها از جمله مشکلات پیش روی صنعت کاغذ سازی در استان است. 

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha