۳۷۱ میلیون و ۱۲۳ هزار دلار کالا از گمرکات استان مرکزی صادر شد

اراک - ایرنا - مدیرکل گمرکات استان مرکزی گفت: ۳۷۱ میلیون و ۱۲۳ هزار دلار کالا از ابتدای سال جاری تاکنون از گمرکات این استان به خارج از کشور صادر شد.

«اسماعیل حسینی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۴۷۷ تن انواع کالاهای غیرنفتی امسال از گمرکات استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد که صادرات این کالاها نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی و ارزشی به ترتیب هفت و ۹۹ درصد افزایش یافته‌ است.

وی ادامه داد: انواع هیدروکربورها، پلی اتیلن‌های سنگین و سبک، شمش آلومینیوم، مواد غذایی و نوشیدنی‌ها، مصنوعات پلاستیکی و یکبار مصرف، مصنوعات شیشه‌ای و بلورجات، مقاطع فولادی، دستمال کاغذی، کاشی و سرامیک از جمله عمده کالاهای صادر شده در این مدت از گمرکات استان مرکزی به خارج از کشور بوده‌است.

مدیرکل گمرکات استان مرکزی خاطرنشان کرد: این کالاها به مقصد ۸۰ کشور جهان از جمله ترکیه، عراق، افغانستان، پاکستان و ازبکستان صادر شده است.

حسینی افزود: ۴۲ تن کالا نیز به ارزش ۱۵۵ میلیون و ۴۸۱ هزار و ۱۷۶ دلار از ابتدای سال جاری تاکنون به استان مرکزی وارد شد که واردات این محصولات به استان از نظر وزنی چهار و ارزشی ۶۷ درصد افزایش یافته‌ است.

وی گفت: مواد اولیه تولید پوشک، پاکت و آبمیوه، ماشین آلات، اجزا و قطعات، اسانس خوراکی، مواد اولیه خوراکی، موز سبز، مفتول فولادی و کویل آلومینیوم از جمله عمده کالاهای وارد شده به استان مرکزی در این مدت بوده‌ است.

مدیرکل گمرکات استان مرکزی اظهار داشت: این کالاها از ۴۱ کشور جهان از جمله امارات متحده عربی، ترکیه، چین، هند و آلمان به این استان وارد شده‌ است.

حسینی افزود: ۳۱۸ پرونده قاچاق کالا به ارزش ۴۷۸ میلیارد و ۸۴۲ میلیون و ۸۰ هزار ریال از ابتدای سال جاری تاکنون در گمرکات استان مرکزی تشکیل شد تعداد و ارزش این پرونده‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۴۸ و ۲۱۲ درصد افزایش یافته‌ است.

وی اظهار داشت: گمرکات استان مرکزی در چهار ماه امسال ۷۲۳ میلیارد و ۷۶۷ میلیون و ۶۴۵ هزار ریال درآمد ملی و استانی کسب کرد که این درآمدها نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸۶ درصد افزایش یافته‌ است.

مدیرکل گمرکات استان مرکزی افزود: میزان درآمد مالیات بر ارزش افزوده گمرکات استان مرکزی در این مدت ۴۹۹ میلیارد و ۴۲۹ میلیون و ۷۹ هزار ریال بود که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۳ درصد افزایش داشته‌ است.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان و یک میلیون و ۴۱۴ هزار نفر جمعیت از قطب های مهم صنعتی و کشاورزی کشور است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha