۱۰ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۲۵
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 84422235
۰ نفر

برچسب‌ها

مریوانی‌ها از آب شرب پایدار بهره‌مند می‌شوند

سنندج - ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان گفت: با اجرای خط انتقال آب از سد گاران به شرق مریوان تا پایان تابستان، مشکل کم آبی محلات شرقی این شهر برای همیشه رفع می‌شود.

علیرضا تخت شاهی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح تامین پایدار آب شرب شرق مریوان در مراحل پایانی قرار دارد و در صورت رفع معارض تا پایان شهریور امسال، این پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: احداث تصفیه خانه تحت فشار( ساخت ایستگاه پمپاژ، مخازن ۳۵۰ و ۱۰۰ مترمکعبی) با ظرفیت تصفیه ۲۰۰ لیتر در ثانیه، نصب پنج عدد فیلتر و اجرای پایپینگ انتقال آب خام از مهمترین اقداماتی است که برای اجرای این طرح انجام شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان افزود: با اجرای تصفیه خانه مذکور و انتقال آب از سد گاران به تصفیه خانه، مشکل کم آبی محلات شرق مریوان شامل لنج آباد، تازآباد، پادگان، میدان پیشمرگان و افت فشار محلات مرتفع این شهر برطرف خواهد شد.

تخت شاهی اظهار داشت: اجرای خط انتقال آب به طول سه کیلومتر از دیگر اقدامات انجام شده در این راستا به شمار می رود که تاکنون ۲ هزار و ۸۰۰ متر از این پروژه اجرا شده و ۲۰۰ متر دیگر باقیمانده است.

وی با بیان اینکه این پروژه با ۲۵.۸ کیلومتر و با اعتباری بیش از ۶۰ میلیارد ریال از محل منابع داخلی در حال اجرا است، گفت: با تکمیل این پروژه طرح آبرسانی اضطراری مریوان از طریق سد گاران و با انتقال ۲۰۰ لیتر بر ثانیه آب اجرا خواهد شد.

در حال حاضر بیش از ۴۷۰ هزار مشترک در کردستان از خدمات شرکت آب و فاضلاب بهره‌مند است.

مریوان در ۱۳۰ کیلومتری غرب سنندج واقع شده و امور آب این شهرستان به بیش از ۴۴ هزار مشترک خدمات می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha