۱۰ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۸:۴۳
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 84422222
۰ نفر

برچسب‌ها

باد و باران زنجان را فرا می‌گیرد

زنجان - ایرنا - سرپرست گروه پیش‌بینی و پیش‌آگاهی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: هوای استان تا روز چهارشنبه /۱۳ مرداد ماه جاری/ با بارش باران توام با رعد برق و وزش باد نسبتا شدید و به صورت لحظه‌ای تا شدید مواجه خواهد شد.

سونا صرفی، روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تا پایان هفته در اغلب روزها، کم و بیش بارندگی و وقوع رعد و برق را در سطح استان خواهیم داشت اما عمده فعالیت بارشی تا اواخر وقت چهارشنبه خواهد بود، افزود: انتظار می رود با تقویت سامانه، حجم بارش ها در زنجان افزایش یافته و با احتمال وقوع تگرگ و آبگرفتگی معابر نیز همراه شود.

وی اظهار داشت: صبح امروز /یکشنبه/ آسمان زنجان صاف تا قسمتی ابری بوده و بعدازظهر نیز بارش باران و وزش باد نسبتا شدید را در اغلب مناطق این استان شاهد خواهیم بود که می‌تواند به صورت موقت تا حد شدید نیز برسد.

صرفی به مخاطرات احتمالی این پدیده جوی اشاره کرد و با بیان اینکه احتمال آسیب بر اثر صاعقه وجود دارد، تصریح کرد: آسیب به درختان خشکیده و تاسیسات مرتفع و کم استحکام شهری و روستایی نیز در اثر وزش باد نسبتا شدید تا شدید، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها نیز طی مدت یاد شده محتمل است.

وی افزود: افراد از تردد در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و حضور در ارتفاعات و فضاهای باز به ویژه در ساعات بعدازظهر و در زمان فعالیت سامانه و همچنین عبور و توقف در کنار درختان خشکیده و ساختمان های نیمه کاره و تاسیسات مرتفع در زمان وزش باد پرهیز کنند.

 صرفی با بیان اینکه میزان دمای هوای استان زنجان تا پایان هفته تغییر چندان محسوسی را نخواهد داشت، اظهار داشت: میزان دمای فعلی شهر زنجان (مرکز استان) ۱۷ درجه سانتیگراد بالای صفر است که این میزان دما در مقایسه با مدت مشابه روز گذشته در همین ساعت یک درجه سانتیگراد افزایش نشان می دهد.

وی اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته حلب در شهرستان ایجرود و ماهنشان نیز با ۳۶ درجه سانتیگراد گرمترین نقطه این استان به ثبت رسیدند.  

در حال حاضر استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha