الحشد الشعبی عراق حمله داعش به جنوب صلاح الدین را دفع کرد

تهران- ایرنا- نیروهای الحشد الشعبی (بسیج مردمی) عراق، تلاش گروه تروریستی داعش برای نفود به منطقه ای در جنوب استان صلاح را خنثی کردند.

به گزارش شبکه خبری العهد، عناصر تروریستی داعش روز شنبه قصد نفود به منطقه العجیلیه در ناحیه یثرب واقع در جنوب استان صلاح الدین را داشتند که با اقدام و تیراندازی به موقع نیروهای تیپ۴۱ الحشد الشعبی، ناگزیر به فرار شدند.

در پی این حمله، نیروهای الحشد الشعبی عملیات جستجو و تعقیب عناصر تروریستی داعش در این منطقه را به منظور برقراری امنیت و نابودی هرگونه عامل تهدید کننده ثبات و امنیت، آغاز کردند.

تروریست های  داعش روز  جمعه به  یک مجلس عزاداری در شرق منطقه بلد واقع در جنوب استان صلاح الدین (نزدیک سامراء) حمله کردند که دست کم ۵ کشته و ۲۰ زخمی به جای گذاشت.

 تحرکات داعش در روزهای اخیر به ویژه پس از اظهار آمریکایی ها مبنی بر ضرورت ادامه حضور در عراق به بهانه مبارزه با این گروه تروریستی در چارچوب گفت و گوهای راهبردی بغداد-واشنگتن روندی فزاینده یافته است.

الحشد الشعبی چهارشنبه هفته گذشته نیز حمله تروریست های داعش به مراکز ایست و بازرسی در «نفط خانه» (شمال شرق دیالی)، نزدیک مرزهای ایران و عراق را خنثی کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha