والیبال ارومیه همچنان درخشان در عرصه ملی و جهانی

ارومیه- ایرنا- والیبال شهر ارومیه با وجود باخت تیم ملی ایران و اعضای ارومیه‌ای آن در رقابت دیروز یکشنبه المپیک، همچنان در عرصه ملی و جهانی می‌درخشد و وجود نام هایی نظیر معروف، عبادی‌پور و صالحی ظرفیت قابل توجه این شهر را در این رشته مهیج تیمی نشان می دهد.

به گزارش ایرنا، تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران طی روزهای اخیر در مسابقات المپیک حضور داشت و با وجود ۲ برد مقابل لهستان و ونزوئلا، سه باخت برابر تیم های کانادا، ایتالیا و به ویژه ژاپن داد تا نتواند به جمع هشت تیم برتر المپیک راه یابد.

اما بین ۶ بازیکن اصلی تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران، سه نفر شامل سعید معروف، میلاد عبادی پور و میثم صالحی از ارومیه بودند که جزء بهترین بازیکنان تیم و حتی رقابت های المپیک شدند که نشان دهنده ظرفیت بالای این شهر است.

سعید معروف پرچم‌دار نسل کنونی والیبال ارومیه است

رییس هیات والیبال ارومیه در خصوص شرایط والیبال این شهر گفت: ارومیه، توسط فدراسیون جهانی به "شهر عشاق والیبال" معروف شده و در سراسر شهر نوجوانان و جوانان به بازی والیبال می‌پردازند و این شرایط باعث شده والیبالیست‌های مطرحی از این شهر به این رشته معرفی شوند.

پیمان رضایی افزود: هم‌اکنون لژیونرهای پرتعدادی از شهر ارومیه در لیگ‌های مختلف کشورهای آسیایی و اروپایی مشغول بازی هستند و امروز نیز ۴ ملی‌پوش به نام های "سعید معروف"، "میلاد عبادی‌پور"، "مرتضی شریفی" و "میثم صالحی" همراه با تیم ملی در المپیک حضور داشتند و بازیکنان مطرحی چون "محمدرضا حضرت‌پور" و "بردیا سعادت" نیز در بین انتخاب‌های سرمربی تیم برای اعزام به المپیک ۲۰۲۰ توکیو قرار نگرفتند هرچند نرفتن آنها به مسابقات المپیک به دلیل عملکرد آنها نبوده و احتمالا به تاکتیک‌های سرمربی یا انتخاب با حداقل برتری بازیکنان انتخاب شده باشد.

وی اضافه کرد: بی‌شک والیبال ارومیه در طی سال‌های متمادی نشان داده که همواره بیشترین سهم را از تیم‌های ملی داشته و استعدادیابی و علاقه خاص مردم این شهر به رشته والیبال در این مهم تاثیرگذار بوده است.

والیبال ارومیه همچنان درخشان در عرصه ملی و جهانی

رضایی ادامه داد: از شهر ارومیه لژیونرهای مطرحی در فصل اخیر در لیگ‌های مختلف حضور داشته‌اند بطوریکه سعید معروف در لیگ چین، میلاد عبادی پور در لیگ لهستان، بردیا سعادت در لیگ صربستان و کره جنوبی، مرتضی شریفی در لیگ ترکیه، میثم صالحی در لیگ لهستان، امیرحسین توخته در لیگ اسلوونی و کمیل اکبری در لیگ پرتغال حضور داشتند و بی شک شهر والیبال خیزی چون ارومیه در سالیان آتی نیز حضور درخشانی در سطوح مختلف خواهدداشت.

وی گفت: در مسابقات المپیک امسال نیز بازیکنان ارومیه‌ای تیم ملی همانند سایر ملی‌پوشان تلاش زیاد و عملکرد خوبی داشتند و در بزرگترین آوردگاه ورزش جهان با حضور بهترین و برگزیده‌ترین تیم‌ها با بدشانسی مواجه شدند.

رضایی همچنین اظهار کرد: نام والیبال ارومیه از سال‌ها قبل در این رشته طنین انداز بوده و پیشکسوتان و ملی پوشان متعدد سالیان قبل گواهی بر آن است و امروز سعید معروف به عنوان کاپیتان پرچم دار والیبال شهر ارومیه در تیم ملی است و به اذعان کارشناسان یکی از نوابغ این رشته به شمار می‌رود و سایر بازیکنان ارومیه‌ای هم بدلیل عملکرد خوب و درخشانی که داشته‌اند مورد توجه هستند.

رضایی گفت:  هیات والیبال ارومیه در برنامه‌های خود، ادامه استعدادیابی و حمایت از نوابغ کم سن و سال والیبال را در برنامه دارد تا بتواند این شهر را همچنان پرچم دار والیبال قرار دهد و نام ارومیه همچنان به عنوان یک شهر والیبالی مطرح با ستارگان پرشمار در این رشته جذاب طنین انداز باشد.

ارومیه سال‌های آتی نیز می‌تواند تیم‌های ملی را تغذیه کند

سرمربی ارومیه‌ای والیبال با اشاره به اینکه ارومیه مهد والیبال است، بیان کرد: سال‌هاست تیم‌های ملی در رده های مختلف بازیکنان ارومیه‌ای کمک حال آن است و این نشان از پتانسیل بالای این شهر است.

ناصر شهنازی گفت: ارومیه سال‌های متمادی نیز می‌تواند تغذیه کننده تیم‌های ملی در رده های سنی باشد البته اگر بصورت آکادمیک استعدادیابی و نخبه پروری شود.

وی اضافه کرد: هم اکنون نیز حضور چهار بازیکن از ارومیه در تیم ملی و در المپیک افتخاری برای این شهر است و من به عنوان یک مربی به خودم می‌بالم که در بالاترین سطح بازی‌های والیبال بازیکنانی از ارومیه حضور دارند.

جوانان در ارومیه با هدف رسیدن به تیم ملی آموزش می‌بینند

آنالیزور ارومیه‌ای والیبال درخصوص حضور لژیونرهای متعدد والیبالی ارومیه گفت: لژیونر شدن در دوران کنونی به ۲ قسمت تقسیم شده مثل بردیا سعادت، میثم صالحی و میلاد عبادی پور که باشگاه‌های بزرگ به دنبال آنها هستند و بخش دیگر به دنبال رسیدن به سطوح بالا و شرایط ارزی با آگاهی کمتر به باشگاه‌های خارجی می‌روند.

امین علی اکبری افزود: این اتفاقات باعث می‌شود که به دلیل ناآگاهی و نگرفتن مشاوره، بدهکار "مدیران برنامه ها" می‌شوند با این حال رسیدن جوانان والیبال ارومیه به مدارج بالاتر به نفع شهر و نام ارومیه و انتقال بازیکنانی از این شهر به بالا می شود.

وی در خصوص حضور ۴ بازیکن از شهر ارومیه در المپیک نیز گفت: وجود مدارس والیبال و فرهنگ و علاقه والیبالی مردم ارومیه بخصوص برای نوجوانان و جوانان و عملکرد موفق مربیان در رده‌های پایه که باعث رشد بازیکنان شده و میوه آنها را در المپیک می بینیم که البته عقیده دارم می توانستیم سهمیه بیشتری داشته باشیم.

وی اضافه کرد: در بقیه شهرها آموزش‌ها بیشتر تفننی است ولی در شهر ارومیه با هدف رسیدن به تیم ملی بزرگسالان آموزش می بینند و باید از باشگاه ها نیز تشکر کنیم که توجه ویژه به این رشته دارند و این اتفاقات اشتیاق را نیز در بین جوانان بیش از پیش بیشتر می‌کند.

به گزارش ایرنا، ارومیه همواره یکی از موفق ترین شهرهای کشور در خصوص والیبال بوده و توانسته ضمن کسب رتبه های برتر کشوری در لیگ، بهترین بازیکنان را در تیم ملی داشته باشد و همچنین، از بهترین بازیکنان تورنمنت های مختلف همواره سهمی داشته باشد که امیدواریم با ادامه روند کنونی، شاهد درخشش بیشتر ارومیه در رقابت های آتی والیبال باشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha