دولت سیزدهم بدون توجه به سهم خواهی‌ها کار خود را آغاز کند

زنجان - ایرنا - رئیس مجمع نمایندگان استان زنجان گفت: مردم این استان، مشارکت بالایی را در انتخابات ۲۸ خرداد داشتند، امید است که دولت سیزدهم بدون توجه به سهم‌خواهی‌ها و با اعضای توانمند، پای کار و تازه نفس کار خود را آغاز کند.

دکتر مرتضی خاتمی شامگاه شنبه در جلسه شورای اداری استان زنجان، با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری، افزود: هم اکنون در دوره انتقالی قرار داریم و امیدواریم این انتقال قدرت از دولت دوازدهم به سیزدهم به خوبی و شایستگی اتفاق بیفتد که بدنه اجرایی کشور از هر چهار سال یک بار نوسازی می‌شود.

وی اضافه کرد: انتخابات ریاست‌جمهوری در مقطعی برگزار شد که هم از لحاظ ابتلا به ویروس کرونا و هم تحریم‌ها شرایط خاصی بود و از طرفی نارسایی‌های مختلف ضعف یا سوء مدیریت در کشور وجود داشت اما با کمک خداوند و با شرایط قابل قبولی از این گذرگاه عبور کردیم.

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صاحب نظران معتقدند توسعه‌ای منجر به بهبود شرایط مردم و کشور خواهد شد که متوزان باشد ادامه داد: برای توسعه متوازن یک استان نیز لازم است که همه شهرستان‌ها با توجه به شرایط اقلیمی، جمعیت و آنچه که به عنوان آمایش، نام برده می‌شود در تصمیم‌گیری‌ها مورد توجه قرار گیرند.

وی با بیان اینکه مشکلاتی در نقاط محروم استان از جمله اختلالات برق وجود دارد، گفت: پیامد این قطعی، مشکل کمبود سیمان بود که حتی انبار حداقلی سیمان نیز به درستی در استان مدیریت نشد و در زمان حاضر هم مشکل وجود دارد.

خاتمی دسترسی به آب شرب را به عنوان یکی از مسائل مهم و حیاتی و حق طبیعی همه مردم عنوان کرد و افزود: در میان شهرستان‌ها بخصوص ماهنشان تعدادی از روستاها از این مساله رنج می‌برند و مشکلات را با بردباری تمام، تحمل می‌کنند.

وی ابراز امیدواری کرد: با تلاش مجموعه مدیران باید طوری مدیریت شود که وضعیت آب در سه ماه آینده مشکلی ایجاد نکند.

رئیس مجمع نمایندگان استان زنجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آبرسانی با تانکر به برخی از روستاها گفت: این در حالی است که با چند کیلومتر لوله‌کشی می‌توان آب مورد نیاز این مناطق را تامین کرد.

وی با بیان اینکه سدهای مراش و بلوبین ۲ سال قبل قرار بود که آبگیری شوند، اظهار داشت: اما همچنان این پروژه‌ها درگیر و دار اعتبارات قطره‌چکانی هستند و به این مسائل باید توجه کرد تا پیشرفت مطلوب حاصل شود.

خاتمی، پایش صحیح راه‌های مواصلاتی را یکی از راه‌های دیگر توسعه متوازن عنوان کرد و افزود: به راه‌های مواصلاتی که به استان‌های مختلف برخورد می‌کند به صورت همسان توجه نشده است که امیدواریم مسوولان استان در این زمینه اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: هموار سازی راه ارتباطی زنجان - دندی به تکاب آغاز شده و تفاهم نامه ای با ایمیدرو پیگیری و برقرار شده است که اگر نظارتی در سطح استان نباشد، این پروژه آنگونه که باید و شاید به ثمر نمی رسد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha