خانه طب کار سیاهبند بومهن به شبکه بهداشت تحویل شد

تهران- ایرنا- شهردار بومهن گفت: پس از نیاز سنجی و امکان سنجی در ناحیه کارگاهی سیاهبند، مرکز بهداشت و طب کار توسط شهرداری ساخته و به شبکه بهداشت و درمان شهرستان تحویل شد.

«حسین موسوی» روز شنبه در حاشیه افتتاح و واگذاری مرکز طب کار به شبکه بهداشت و درمان به خبرنگاران گفت: این مرکز با صرف اعتباری در حدود ۷۵۰ میلیون تومان ساخته و به عنوان اولین مرکز طب کار در سطح شهر خدمات رسانی خواهد کرد.

وی ادامه داد: در محدوده شهرک کارگاهی سیاهبند بومهن در حدود ۷۰۰ واحد کارگاهی مستقر  شده که ۷۹ هکتار عرصه این محدوده است و برای ۵ هزار و ۵۰۰ کارگر شاغل در این ناحیه صنعتی تاکنون مرکز طب کار و بهداشت راه اندازی نشده بود.

شهرداربومهن با اشاره به وظایف این مرکز، اظهار داشت: بررسی وضعیت سلامت جسمی نیروهای کارگری، آموزش مسائل بهداشتی محیط کار بخشی از وظایف این مرکز است و علاوه برآن ساکنان این منطقه می توانند از خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده در این مرکز نیز استفاده کنند.

موسوی ضمن تقدیر از زحمات «حمید زائدی» رئیس شورای اسلامی شهر بومهن، اظهار داشت: پی گیری های زیادی برای راه اندازی این مرکز انجام شد و پس از تایید اقدامات مورد نیاز در کمیته انطباق فرمانداری، پیمانکار واجد شرایط در مناقصه انتخاب و ساخت این مرکز آغاز شد.

وی ادامه داد: ساختمان مرکز برای تجهیز به شبکه بهداشت و درمان شهرستان تحویل داده شد تا پس از تجهیز،  ساکنان از خدمات درمانی و بهداشتی این مرکز استفاده کنند.

به گزارش ایرنا، ساختمان مرکز بهداشت ۴۰ سال پیش توسط مرحوم «فرامرز زاهدی» به شبکه بهداشت هبه شد و بعد از گذشت سالها  از هبه این ملک، سال گذشته بنا به دستور «عبدالعظیم رضایی» فرماندار کار ساخت ملک آغاز و به شبکه بهداشت و درمان شهرستان تحویل شده است.

اولین مرکز طب کار شهرستان در سیاهبند راه اندازی می شود

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان پردیس در این مراسم اظهار داشت : در این شهرستان با وجود بیش از چهار هزار و ۵۰۰ کارگاه و کارخانه و بیش از ۲۵ هزار کارگر فعال، محلی برای معاینات کارگری و مرکز طب کار نداشتیم.

«سعید آسیایی» گفت: در ناحیه صنعتی بومهن یک هزار کارگاه و بیش از هشت هزار کارگر فعال هستند که پس از تجهیز این مرکز طی ۲ ماه آینده با کمک وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از خدمات این مرکز استفاده می کنند.

وی با اشاره به اثر بخشی پی گیری ساکنان برای راه اندازی مرکز بهداشت و طب کار در سیاهبند، اظهار داشت: ساخت این مرکز با  حمایت «عبدالعظیم رضایی» فرماندار، کمک «حسین موسوی» شهردار بومهن، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر بومهن و پی گیری ساکنان ساخته شد.

انتقاد از مسئولان پیشین درست نیست

امام جمعه شهرستان پردیس در این آیین گفت: باید انصاف را رعایت کنیم و هر جا، هر کس خدمتی انجام داده قدر خدمت را بدانیم، مسئولان امروز، مسئولان دیروز را می کوبند و این کار درست نیست.

حجت الاسلام سید «حسین حسینی» در این آیین، اظهار داشت: بنا بر منویات مقام رهبری در این دولت ثابت شد که اعتماد به غرب نتیجه ای نداد و اگر به جای لبخند به غرب با مشت بر دهان دشمن کوبیده بودیم تعداد پروؤه های افتتاحی به جای هر پنجشنبه هر روز بود.

وی ادامه داد: دولت در سایه ولایت و به برکت انقلاب خدمات رسانی می کند و امید داریم که دولت های آینده این خلا را پر و اشکالات را رفع کنند.

امام جمعه شهرستان پردیس گفت: اعضای شورای اسلامی بعد از پایان دوره مسئولیت بازهم پی گیر مشکلات مردم باشند، هر قدر به مردم خدمت کنیم کم است، مردم ولی نعمتان ما هستند و ما باید این حرف را در عمل ثابت کنیم.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدد ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha