۹ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۲۳:۱۲
کد خبرنگار: 986
کد خبر: 84422098
۰ نفر

برچسب‌ها

تندر تابستانه ساکنان اردبیل را غافلگیر کرد

اردبیل - ایرنا - وقوع تندر تابستانه به شکل رگبار و آذرخش در نهمین روز مرداد ساکنان شهرستان اردبیل را غافلگیر کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این ناپایداری جوی پس از چندین روز هوای ابری و مه آلود که گاهی با رگبارهای شبانه همراه بود ساعاتی قبل از غروب آفتاب با شکل گیری و گسترش ابرهای توفانزای کومولونیمبوس و وقوع آذرخش های پی در پی در اردبیل آغاز شد.

براثر این پدیده جوی و بارش دانه‌های درشت و شدید باران سطح بسیاری از گذرگاه های اردبیل به ویژه در محله‌های کم ارتفاع و پست این شهر دچار آبگرفتگی‌های مقطعی و تردد رهگذران پیاده و سواره با مشکلاتی همراه شد.

همچنین تجمع آب باران در سطح اغلب پیاده روهای هسته مرکزی شهر که به نظر می رسد ناشی از زیرسازی های نادرست و عدم رعایت استانداردها می باشد آمد و رفت رهگذران را در حواشی خیابان های پرتردد شهر مختل کرد.

باوجود مشکلاتی که این آشفتگی جوی برای ساکنان اردبیل داشت اما با ره آوردی از جلوه‌های بهاری مانند لطافت و خنکی هوا همراه بوده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل با استناد به اطلاعیه سطح زرد هواشناسی از ساکنان این استان خواست با توجه به پیش بینی وقوع رگبار، آذرخش و تندبادهای موقت به خصوص طی ساعات عصر و شب موارد احتیاط را رعایت کنند.

فرهاد عبدالعلی‌پور عدم استقرار در حواشی و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، خودداری از کوهنوردی و بیابان نوردی، پرهیز از ماندن در فضاهای روباز به منظور در امان ماندن از خطرهای صاعقه و نیز احتیاط هنگام رانندگی در جاده‌ها و خیابان‌های خیس و لغزنده را از جمله این موارد ذکر کرد.

اردبیل به خاطر موقعیت خاص جغرافیایی هوای بسیار متغیر دارد. ساکنان این منطقه از یک هفته گذشته با آسمان ابری و گاهی مه آلود و هوای خنک در اوج تابستان مواجه هستند به گونه‌ای که بیشینه و کمینه دما طی این مدت در شهر اردبیل ۱۸ و ۹ درجه بالای صفر ثبت شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha