۶۵ سالن سینمایی در کشور به بهره‌برداری رسیده است

سنندج - ایرنا - رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی گفت: ۶۵ سالن سینمایی در قالب و پایان مرحله نخست طرح توسعه سینماهای حوزه هنری به بهره‌برداری رسیده است و تا آخر سال ۱۴۰۲ به مرز ۴۰۰ پرده سینمایی در سراسر کشور خواهیم رسید.

به گزارش ایرنا، محمد مهدی دادمان عصر شنبه در مراسم بهره برداری از پردیس سینمایی سقز با اشاره به اینکه تا پایان سال ۱۴۰۰، ۱۸۰ پرده سینمایی در سراسر کشور ایجاد می شود، اظهار داشت: تعداد پرده‌های سینمایی در کشور تا پایان سال ۱۴۰۲ به مرز ۴۰۰ مورد خواهد رسید.

وی اضافه کرد: مخاطب سینمای ایران مردم انقلابی و دینی هستند و باید قلب سینما برای مخاطبان آن بتپد و سینمای حوزه هنری برای انعکاس بزرگی و شرافت این مردم باشد.

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه اغلب مردم خانه هایشان را به جای سینماها ترجیح دادند، افزود: حوزه هنری کشور با استفاده از سالن های سینمایی و فراهم کردن بسترها، اوقاتی آسوده را برای تماشای آثار جذاب و نمایشی مهیا می کند.

دادمان به برنامه های حوزه هنری اشاره و اضافه کرد: توسعه سینماها را در چهارچوب مجتمع های خانواده محور همچون سینما، کتاب، فکر، اندیشه و هنر با تمرکز بر احیای سینماهای ماندگار انجام خواهیم داد.

وی یادآور شد: توزیع عادلانه زیرساخت های فرهنگی در شهرستانها، تقویت تولید محتوای سالم، شکل گیری تنوع پخش با ایجاد نمایش آثار جوانان، توجه به بسترهای پخش آثار تصویری و تمرکز بر مخاطب خانواده و کودک بخشی از برنامه های این حوزه انقلابی است.

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی با بیان اینکه توسعه زیرساخت های فرهنگی باید مبتنی بر توزیع عادلانه باشد، تاکید کرد: به جای اینکه به شهرهای برخوردار اهتمام بیشتر شود، روی شهرهای کمتر برخوردار در عین حال بهره‌مند از فرهنگ و هنر، تمرکز می کنیم.

امروز با حضور مسوولان کشوری، استانی و محلی سه سالن سینمایی با ظرفیت ۴۶۹ صندلی در شهرستان سقز و همچنین ۶ سالن سینمایی دیگر در شهرهای بیجار و سنندج به بهره برداری رسید.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha