همه با هم می توانیم کرونا را شکست دهیم

تهران - ایرنا - امیر سرتیپ دوم علیرضا رنجبر نائینی رییس اداره بهداشت و درمان پدافند هوایی ارتش گفت: همه با هم می توانیم کرونا را شکست دهیم.

به گزارش شنبه شب ایرنا به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم نائینی افزود: با یک نفر و یا به تنهایی و با فعالیت پرسنل بیمارستانی و بهداشت و درمان قطعا نابودی ویروس کرونا محقق نخواهد شد.

رییس اداره بهداشت و درمان پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه با کاهش تاب آوری پرسنل درمانگاهی در بیمارستان تابعه وزرات بهداشت و درمان ، بیمارستان های ارتش وارد میدان شدند و به صورت ۱۰۰ در صدی در خدمت هموطنان عزیزمان مشغول ایثار و ازخودگذشتگی هستند، افزود: با توجه به خستگی کادر درمان و شروع پیک پنجم کرونا، از مناطق و گروه های پدافندی مستقر در مناطق جنوبی کشور عده ای از پرستاران و پزشکان این نیرو به صورت جهادی به مناطق خوزستان و سیستان و بلوچستان اعزام شده اند.

وی با بیان اینکه روزانه ۵۰۰ هزار تزریق واکسن صورت می گیرد، تصریح کرد: برای افزایش این آمار زنجیره تزریق نیز باید رشد کند. در این زمینه جمعیت هلال احمر نیز ورود کرده است که در این آمار نیز نیروهای چهارگانه ارتش در حال فعالیت هستند و وزارت بهداشت نیز در تهیه و تامین واکسن ها اقدام می کند.

رییس اداره بهداشت و درمان نیروی پدافند هوایی ارتش ادامه داد که  خوشبختانه در مقایسه با ورود این ویروس در حوزه نیروهای وظیفه هیچ مرگ و میری نداشتیم و شعار ارتش بر مبنای اینکه پادگان ها باید امن ترین محیط برای سربازان وظیفه باشد، این موضوع در نیروی پدافند هوایی ارتش محقق شده و هیچ گزارشی از مرگ و میر در میان سربازان وظیفه تاکنون گزارش نشده است که این امر نشان دهنده انعکاسی از قانون مندی و پایبند بودن به پروتکل های بهداشتی است.

امیر سرتیپ دوم نائینی به برخی اقدام های این نیرو از جمله افزایش تعداد سیستم تهویه اماکن اداری، آموزشی و درمانی، کاهش افرادی که در یک خوابگاه استراحت می کنند، بیماریابی قوی، قرنطینه کردن و استفاده از نقاهتگاه های استاندارد اشاره کرد و ادامه داد که با رعایت پروتکل های بهداشتی ضمن کمک به سلامت افراد جامعه و عدم انتشار این ویروس از انتشار این بیماری منحوس به سایر افراد نیز جلوگیری می کنیم و کمک به پیشگیری از انتشار بیماری وظیفه‌ای است که باید همه رعایت کنند و پروتکل ها را جدی بگیریم.

رییس اداره بهداشت و درمان نیروی پدافند هوایی ارتش  توضیح داد که همه با هم می توانیم کرونا را شکست دهیم؛ تمام آحاد جامعه باید دست به دست یکدیگر دهند و با رعایت پروتکل ها که سخت است، اما غیر ممکن نیست، بتوانیم این بیماری را شکست دهیم.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha