۱۶ هزار واکسن در قشم تزریق شد

قشم- ایرنا- معاون شبکه بهداشت و درمان قشم گفت: از شروع طرح واکسیناسین سراسری تاکنون ۱۶ هزار واکسن به افرادی بالای ۴۵ سال در قشم تزریق شده است.

دکتر جابر زرنگ شامگاه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۵۶ درصد از واجدان شرایط برای تزریق واکسن مراجعه کردند که این آمار در استان بیش از ۷۰ درصد است.

وی تعداد ادامه داد: روزانه ۲۰ بیمار کرونایی در بیمارستان قشم بستری می‌شوند و تعداد موارد مراجعه سرپایی در ۲ هفته قبل ۲ برابر شده است.

معاون شبکه بهداشت و درمان قشم تصریح کرد: در همین مدت ۲۴۰ بیمار بدحال در بیمارستان بستری شده و ۲۵ بیمار نیز فوت کرده اند.

وی با بیان اینکه جوان سی ساله نیز در بین فوت شدگان وجود دارد اظهار کرد: افزایش موارد فوتی به دلیل مراجعه دیرهنگام بیمار به پزشک اتفاق افتاد.

زرنگ افزود: پیش از این بیشتر مرگ و میر ناشی از این بیماری در افراد بالای ۶۰ سال اتفاق می‌افتاد که با واکیسناسیون این افراد، فوت ناشی از کرونا در این سن کاهش یافته است.

تزریق واکسن در لارک و هنگام در مراحل پایانی

معاون شبکه بهداشت و درمان قشم گفت: از ابتدای طرح واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال در جزایر لارک و هنگام تاکنون، ۸۱ درصد از ساکنان جزیره لارک و ۶۵ درصد از مردم هنگام زیر پوشش قرارگرفتند.

وی افزود: با توجه به اینکه تزریق واکسن مرحله بسیار مهم و حیاتی در پیشگیری از ابتلا به ویروس کروناست و تا حد زیادی مانع مرگ بیمار می‌شود از مردم جزایر هنگام و لارک تقاضا داریم فرصت فراهم شده را از دست ندهند.

اتباع بیگانه واکسن رایگان دریافت می‌کنند

زرنگ گفت: به اتباع بیگانه مجاز واکسن رایگان تزریق می‌شود و این افراد باید طبق زمانبندی اعلام شده از سوی ستاد مقابله با کرونای کشور به مراکز تزریق واکسن مراجعه کنند.

وی ادامه داد: واکسیناسیون افراد بالای ۴۵ سال در قشم و هرمزگان زودتر از موعد مقرر در کشور آغاز شده است و هیچ گونه مشکلی در تامین واکسن برای افراد مشمول این رده سنی وجود ندارد.

 معاون شبکه بهداشت و درمان قشم تاکید کرد: کسانی که زیر پوشش واکسیناسیون قرار گرفتند همچنان استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را تا ریشه کنی کامل بیماری در کشور ادامه دهند.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha