۹ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۳۰
کد خبرنگار: 1375
کد خبر: 84422025
۳ نفر

برچسب‌ها

جسد دختر ۱۱ ساله در آب ملخ سمیرم پیدا شد

اصفهان- ایرنا- رییس جمعیت هلال احمر سمیرم از پیدا شدن جسد دختر ۱۱ ساله خمینی شهری که ۴۸ ساعت از غرق شدنش گذشته بود خبر داد.

سید نورمحمد موسوی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: جسد نامبرده با تلاش نجاتگران هلال احمر در پایین دست تخت سلیمان منطقه آب ملخ پیدا شده است.

به گفته وی، این دختر ۱۱ ساله صبح روز جمعه در رودخانه آب ملخ سمیرم در جنوب استان اصفهان غرق شد و جست‌وجوها برای یافتن وی تا همین ساعت ادامه داشت.

وی افزود: دو نفر همراه دختر که تلاش برای نجات وی داشتند روز گذشته پیدا شدند.

رییس جمعیت هلال احمر سمیرم گفت: زیردست تخت سلیمان حفره های آب عمیق و خروشانی هست که جسد در کناره صخره ای یکی از آنها پیدا شده است.

  ۱۱ تیر ماه جاری بود که ۲ خانم ۳۳ و ۲۸ ساله و یک مرد ۳۱ ساله اهل آباده استان فارس در این محل دچار حادثه شدند و آب رودخانه این سه نفر را از محل تخت و چشمه سلیمان در آب ملخ به پایین دست رودخانه برد اما با تلاش امدادگران هر سه نفر سالم پیدا شدند.

به گزارش ایرنا، هر سال گردشگران زیادی در منطقه آب ملخ سمیرم حضور می یابند که گاهی دچار حادثه می شوند.

بی احتیاطی و نا آشنا بودن به موقعیت سخت و آب‌های بسیار خروشان آب ملخ و تخت سلیمان و همچنین دست کم گرفتن برخی پرتگاه‌های بلند و خطرناک عامل اصلی بیشتر سقوط‌ها، ناپدید شدن و جان باختن افراد در این منطقه زیبا اما سنگلاخی، دره‌ای شکل و پرخطر است.

آب ملخ یکی از آبشارهای دو طبقه ایران است که چشمه جوشان و پرآب بالای این آبشار طبیعی، زیبا و چشم انداز بی مانندی دارد.

شهرستان سمیرم در جنوب استان اصفهان، شمال یاسوج، غرب اقلید و آباده استان فارس و شرق شهرستان‌های بروجن و لُردگان استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

پیشینه تاریخی، بافت عشایری، روستایی و شهری به همراه مواهب طبیعی از قبیل جنگل، کوهستان، پوشش گیاهی، روان آب های همیشه جاری و نیز تنوع جانوری در اقلیم کوهستانی و سردسیر دنا و زاگرس، سمیرم را بعنوان  یکی از مناطق پر ظرفیت گردشگری، کشاورزی و باغداری در استان اصفهان زبانزد کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha