۹ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۱۶
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84422015
۰ نفر

برچسب‌ها

سیل خساراتی در خلخال برجای گذاشت

اردبیل _ ایرنا _ بارش شدید و رگباری باران و تگرگ در نهمین روز از مرداد ماه و در اوج گرما و خشکسالی در خلخال موجب جاری شدن سیل در معابر عمومی این شهر شده و خساراتی به تاسیسات زیربنایی شهری و بخش کشاورزی و باغی وارد کرد.

به  گزارش ایرنا، بارش‌ باران و تگرگ همراه با رعد و برق شدید عصر شنبه موجب جاری شدن سیلاب در خیابان‌ها و معابر عمومی شده و آب حاصل از باران شدید در خیابان ۲۲ بهمن وارد واحدهای تجاری شد.

بارش رگباری و سیل‌آسای باران و سیلاب حاصل از آن پس از سرازیر شدن به سمت رودخانه‌های نورعلی چای ، قیزباخان و هروچایی خساراتی را به بندهای انحراف آب کشاورزی ، انهار و همچنین مزارع و باغ‌های میوه این شهرستان وارد کرد.

همچنین به علت بارش شدید باران و ریزش دانه‌های درشت تگرگ خسارت قابل توجهی به محصولات سیفی از جمله مزارع خیار و گوجه‌فرنگی روستاهای اطراف شهر خلخال وارد شد که خسارت وارده به بخش کشاورزی پس از برآورد دقیق اعلام خواهد شد.

شدت بارندگی و راه افتادن سیلاب در مناطق مختلف این شهرستان به زیرساخت‌های شهری ، مناطق مسکونی و دامی روستایی ، بخش کشاورزی، باغی و ابنیه فنی راه‌های ارتباطی خسارت زد.

فرامرز فرض‌الله‌پور ، رئیس اداره هواشناسی خلخال روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بارش رگباری و تند باران در کمتر از چند دقیقه علت اصلی راه افتادن سیلاب در خیابان‌ها و آبگرفتگی معابر این شهر بود.

وی اظهارکرد: بارش ۶ میلیمتر باران در کمتر از هشت دقیقه موجب جاری شدن سیلاب در معابر عمومی این شهر شد.

رئیس اداره هواشناسی خلخال با توصیه به کشاورزان و باغداران جهت انجام اقدامات حفاظتی و مراقبتی از محصولات زراعی و باغی گفت: سامانه پرفشار بارشی در منطقه ماندگار و میزان بارندگی‌های فردا روز یکشنبه بیشتر و شدیدتر از امروز خواهد بود.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha